A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Dlaczego nie mam zasięgu?

2021/06/08
sprawdzanie prędkości internetu

Dlaczego nie mam zasięgu?

Brak zasięgu to jedna z najbardziej irytujących rzeczy, jaka może Cię spotkać. I oczywiście brak zasięgu przytrafia się w momencie, kiedy najbardziej go potrzebujesz. Znasz to, prawda? Dobry zasięg jest szczególnie ważny w obecnych czasach, kiedy przenieśliśmy się do świata pracy i nauki zdalnej. Sprawdź, dlaczego mamy problemy z zasięgiem i jak sobie z nimi poradzić.

Co wpływa na brak zasięgu?

Na brak zasięgu może wpływać wiele czynników. Podczas jazdy samochodem lub pociągiem szybko się przemieszczasz, więc Twój internet co chwilę musi korzystać z innego nadajnika. Te zmiany doprowadzają do spowolnienia internetu lub jego całkowitego braku. Nie masz zasięgu na koncercie? Nic dziwnego, wokół Ciebie jest po prostu zbyt wiele osób i obciążenie sieci jest za duże.

słaby zasieg w smartfonie

W takich sytuacjach możesz połączyć się z najbliższą siecią Wi-Fi, jednak nie zalecamy tego rozwiązania, ponieważ te sieci nie są zidentyfikowane i nie wiesz, w jakim celu ktoś może wykorzystać to połączenie. Na ratunek przychodzi nam wybór sprawdzonego operatora oraz korzystanie z sieci 5G. 5G ma lepszą przepustowość i lepiej znosi obciążenia sieci. W lajt mobile możesz korzystać z 5G!

Poznaj ofertę lajt mobile

Wybór sieci komórkowej wpływa na dobry zasięg?

Operator sieci komórkowej ma znaczenie! W Polsce sieć Plus słynie z jednego z najlepszych zasięgów, oczywiście również 5G (pamiętaj o tym, że jeśli chcesz korzystać z 5G, musisz mieć smartfon, który będzie obsługiwać sieć piątej generacji)!
Polska sieć komórkowa lajt mobile korzysta właśnie z nadajników sieci Plus, dlatego wybierając lajt mobile, masz pewność, że Twój internet będzie niezawodny! Zobacz mapę zasięgu, która zobrazuje Ci, gdzie znajdują się nadajniki!

bardzo bobry zasięg w smartfonie

Internet mobilny może zastąpić Ci stacjonarny

Coraz więcej osób decyduje się na zastąpienie internetu stacjonarnego, internetem mobilnym. Głównie ze względu na zasięg i koszty. Większość z nas poza domem korzysta z internetu LTE, dlatego użytkownicy rezygnują z internetu stacjonarnego – nie chcą płacić za dwa pakiety. W lajt mobile możesz mieć nawet 300GB internetu w naprawdę niskiej cenie.
Kolejną sprawą jest to, że internet stacjonarny ma swoje ograniczenia i w niektórych pomieszczeniach w domu możesz mieć słabszy zasięg, a na balkonie lub ogródku możesz nie mieć go wcale!

Przejdź do lajt mobile i internetuj na lajcie! W razie problemów poszukaj informacji w FAQ, czyli w najczęściej zadawanych pytaniach. Nie znalazłeś odpowiedzi? Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta.

Poznaj ofertę lajt mobile

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc