fbpx

E-faktura – bądź eko z lajt mobile!

Badź eko, dzięki e-faktura w lajt mobile

Moda na bycie “eko” i ekologiczny tryb życia wciąż trwa i możemy być pewni, że na pewno będzie nam towarzyszyć przez kolejne lata. Aktualnie prowadzone działania na wielu obszarach zmierzają w kierunku ograniczenia odpadów i tym samym zwiększenia świadomości konieczności zadbania o środowisko naturalne, w którym żyjemy dzisiaj i w którym będą funkcjonować przyszłe pokolenia.

Czy wiesz, że każdy z nas zużywa rocznie ok. 50 kg papieru? W Polsce udaje się odzyskać go w 42%, podczas gdy w Unii Europejskiej wynik ten wynosi ok. 70%. Możesz przyczynić się do ograniczenia zużycia papieru i tym samy wesprzeć nasze wspólne środowisko. Dlatego, jeżeli tylko masz taką możliwość, wybieraj opcję: e-faktura! Czym są elektroniczne faktury i dlaczego warto je wybierać?

Spis treści

Co to jest e-faktura?

E-faktura (ekologiczna faktura), to pojęcie skrywa dwa znaczenia, które się ze sobą łączą. Każda faktura w wersji elektronicznej nazywana jest jako e-faktura. Jest to faktura, która przesyłana jest do klienta w wersji elektronicznej, np. drogą e-mailową lub udostępnia się ją do pobrania na koncie abonenckim, np. w panelu klienta lajt mobile.

E-faktura stanowi alternatywę dla tradycyjnej faktury, która drukowana jest na papierze i przesyłana do klienta pocztą lub kurierem Możliwość przesyłania i przyjmowania e-faktury istnieje od 4 sierpnia 2005 roku i jest związana bezpośrednio z Rozporządzeniem Ministra Finansów. Ma ona takie samo znaczenie, jak tradycyjna faktura, a jej wystawienie i przesłanie jest równoznaczne z koniecznością uiszczenia zapłaty.

W przypadku firm, które rachunki za abonament wliczają w koszty uzyskania przychodów, e-faktura jest dokumentem potwierdzającym, który można przedstawić jako dowód w Urzędzie Skarbowym.

Chcesz poznać naszą ofertę? Zamów kontakt!

Oddzwonimy i pomożemy ci wybrać najlepszą ofertę!

Co powinno się znajdować na e-fakturze?

E-faktura wygląda w ten sam sposób, co faktura w wersji tradycyjnej. Zawiera również takie same dane i informacje. Prawidłowo wystawiona faktura będzie więc posiadała następujące elementy:

 • datę jej wystawienia
 • numer kolejny, jaki jest nadawany zgodnie z serią. Jednoznacznie identyfikuje on wystawioną fakturę
 • imię i nazwisko osoby przez którą została wystawiona, bądź też nazwę podatnika (jeżeli faktura jest wystawiana na firmę), nazwę organu wystawiającego (lajt mobile), a także adresy obu stron
 • nazwę usługi, na jaką jest wystawiana faktura
 • numery, które pozwalają zidentyfikować obie strony – może być to pesel lub NIP w zależności od stron
 • datę wykonania usługi
 • termin dokonania zapłaty
 • liczbę usług, na jaką jest wystawiana faktura
 • cenę jednostkową usługi bez podatku, czyli wyrażoną w netto
 • jeżeli obowiązują Cię rabaty, to również one powinny znaleźć się na fakturze wraz z kwotą
 • wartość wszystkich dostarczonych usług, również wyrażona w netto
 • stawkę oraz kwotę podatku
 • kwotę ogółem, jaką musisz zapłacić.

E-faktura a ekologia

Elektroniczne faktury przyczyniają się w znaczącym stopniu do ograniczenia zużycia papieru. Dzięki temu możemy produkować go mniej i tym samym realizować założenia związane z ochroną środowiska. Dla wielu osób jest to ważna wartość, kluczowa przy wyborze faktury w formie elektronicznej. To jednak nie jedyna zaleta e-faktury.

Pomyśl, jak dużo zaoszczędzisz miejsca w swoich szafkach, rezygnując z papierowych faktur, które są do Ciebie dostarczane pocztą. Masz obowiązek ich przechowywania przez 5 lat. W tym czasie uzbiera Ci się pokaźna sterta dokumentów, a Twoje szuflady zapełnią się po brzegi. W momencie konieczności sprawdzenia czy przedstawienia konkretnym organom wymaganej faktury, może pojawić się problem z jej odnalezieniem.

E-faktury przechowujesz na dysku swojego komputera, w chmurze lub dysku zewnętrznym. Łatwiej jest w ten sposób zachować porządek w dokumentach i oczywiście zaoszczędzić sporo miejsca. Wszystkie faktury i umowy dotyczące Twojej współpracy z lajt mobile znajdują się też w Twoim panelu klienta. Możesz dzięki temu lepiej kontrolować swoje płatności.

Czy wiesz, że aby wyprodukować 1,5 mld faktur papierowych, trzeba wyciąć aż 255 tys. roślin? To bardzo niepokojący wynik. Aż trudno sobie wyobrazić, ile hektarów zieleni przez to traci nasza planeta. Jesteś za jej ochroną? Chcesz chronić środowisko naturalne, w możliwie jak najmniejszym stopniu w nie ingerując?

Wybierz e-faktury w lajt mobile. Będziesz je otrzymywać w wersji elektronicznej na wskazany adres e-mail. Dodatkowo, będziesz miał do nich dostęp z poziomu panelu klienta. Zapomnisz o teczkach, segregatorach i bałaganie w szafkach. E-faktury to same korzyści.

Dla nas ma to również ogromne znaczenie. Usprawnia to cały proces współpracy z naszymi klientami i jednocześnie pozwala realizować jedno z naszych założeń – być eko w możliwie jak największym stopniu, na tyle, na ile pozwala nam współczesny świat. A pozwala na wiele, musimy tylko nauczyć się z niego odpowiednio korzystać. Ile roślin jeszcze razem uratujemy?

UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

Zadzwoń do Konsultanta Biznesowego: 727727187

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto