Inflacja a rachunki za abonament komórkowy – jak zaoszczędzić?

Inflacja a rachunki za abonament komórkowy - jak zaoszczędzić?

Inflacja to słowo, które w ostatnich miesiącach odmieniamy przez wszystkie przypadki. Na każdym kroku spotykamy się ze znacznymi podwyżkami cen zarówno produktów, jak i usług, co niestety nie idzie w parze z podwyżką naszych zarobków. 

Jak poradzić sobie w tych trudnych czasach? Najlepiej przeanalizować swoje dotychczasowe wydatki i zastanowić się nad zmianą niektórych usług, z których korzystamy na tańsze. Warto zacząć od abonamentu telefonicznego. Gdzie szukać i dlaczego opłaca się postawić na najtańszy abonament komórkowy? Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego o sposobie na oszczędność w dobie inflacji.

Spis treści

Czy inflacja wpływa na cenę za abonament komórkowy?

Galopująca inflacja może, ale nie musi wpływać na ceny ofert na abonament komórkowy. Operatorzy stosują zapisy w umowach abonenckich o możliwości wprowadzania zmian w cenniku. Tego rodzaju klauzule pozwalają operatorom podwyższyć wysokość opłat, ale też je obniżyć w dowolnym momencie. W tego rodzaju przypadkach zwykle daje się abonentowi możliwość do wypowiedzenia umowy bez dodatkowych opłat.

Klauzule waloryzacyjne na rynku nie są niczym nowym, jednak w dobie inflacji dopiero zaczęły być wykorzystywane przez operatorów telekomunikacyjnych, z uwagi na wysoką inflację i słabnącą złotówkę. Co warto podkreślić – stosowanie tego rodzaju rozwiązań jest prawem, a nie obowiązkiem operatorów względem oferty na abonament czy internet mobilny.

Wielu operatorów wprowadziło tego rodzaju zapisy do swoich umów – zarówno przedstawiciele dużych i rozpoznawalnych marek, jak i z segmentu MVNO. Dlatego, żeby zaoszczędzić na rachunkach za abonament komórkowy warto rozważyć przeniesienie numeru do najtańszej sieci. 

Sposób na obniżenie rachunków za abonament komórkowy

Jedynym rozsądnym sposobem na obniżenie swoich rachunków za abonament komórkowy czy internet mobilny jest znalezienie najtańszej oferty na abonament i przeniesienie numeru telefonu do innego operatora. 

Ceny na rynku telekomunikacyjnym są bardzo zróżnicowane. Operatorzy wielkiej czwórki, czyli Play, Orange, Plus i T-mobile z racji ogromnych kosztów utrzymania swojej działalności oferują stosunkowo drogie abonamenty, ale kuszą klientów dostępnością najnowszych smartfonów na preferencyjnych warunkach. To czy chcemy skorzystać z tego rodzaju oferty na abonament komórkowy zależy tylko od naszego punktu widzenia. Jeżeli w dobie inflacji uważamy, że stać nas na nowy telefon i płacenie wysokich rachunków za abonament lub internet mobilny to nie ma zastrzeżeń, żeby z takiej oferty skorzystać, ale śmiemy zakładać, że skoro czytasz ten artykuł, to szukasz sposobu na oszczędność, a nie dodatkowych bodźców do wydawania więcej pieniędzy.

Jedynym rozsądnym rozwiązaniem na obniżenie rachunków za abonament komórkowy jest przeniesienie numeru do najtańszej sieci komórkowej. W celu znalezienia najlepszej oferty warto zapoznać się z planami taryfowymi na abonament, które oferują przedstawiciele segmentu MVNO, czyli wirtualni operatorzy. 

W sieci istnieje wiele rankingów porównujących oferty na abonament komórkowy lub internet mobilny, a liderem tego rodzaju zestawień niezmiennie jest sieć lajt mobile.  

Przenieś numer do lajt mobile i płać mniej za abonament komórkowy

Od początku istnienia sieci lajt mobile stawiamy na najniższe ceny na rynku i to nas wyróżnia. Dajemy naszym klientom wiele możliwości na dodatkowe obniżenie swoich rachunków, ale o tym za chwilę. Skupmy się teraz na promocyjnej ofercie na abonament komórkowy.

Obecnie obowiązuje oferta promocyjna na dwa plany abonamentowe dla klientów indywidualnych. Najtańsza oferta No Limit M z pakietem nielimitowanych rozmów, SMS i MMS oraz z 10 GB internetu normalnie kosztuje 19,99 zł/mies., a teraz przez pierwsze 3 miesiące od zawarcia umowy zapłacisz jedyne 9,99 zł/mies. Tą samą promocją została objęta oferta na abonament komórkowy No Limit L! z nielimitowanymi połączeniami, SMS i MMS oraz z 100 GB (+ 200 GB w nocy) w technologii 5G, która normalnie kosztuje 49,99 zł/mies., a w obowiązującej teraz promocji 39,99 zł przez 3 pierwsze miesiące. 

Przeniesienie numeru do lajt mobile jest niezwykle proste. Wystarczy na stronie www.lajtmobile.pl wybrać odpowiednią ofertę na abonament komórkowy, w formularzu zamówienia wybrać opcję przeniesienia numeru i potwierdzić numer przenoszony zaznaczając tryb wypowiedzenia. Wszystkimi formalnościami z twoim obecnym operatorem zajmą się nasi konsultanci, więc poza wypełnieniem i przesłaniem nam formularza zamówienie nic więcej nie będzie cię interesować. 

Jak zaoszczędzić w dobie inflacji?

Dodatkowy sposób na obniżenie rachunków za abonament telefoniczny w lajt mobile

Jeżeli jesteś już klientem lajt mobile to masz szansę na obniżenie swoich rachunków za abonament o 10,00 zł/mies. Jak? To proste! Dołącz do programu poleceń w lajt mobile i polecaj nasze usługi swoim znajomym czy rodzinie. Za każdą nową umowę na abonament komórkowy z twojego polecenia otrzymasz rabat w wysokości 10,00 zł na minimum pięć miesięcy (w zależności od promocji). Co najważniejsze – program polecania nie ma limitów. Możesz polecać nasze usługi bez końca i tym samym obniżać swoje rachunki przez kolejne miesiące.

Chcesz poznać ofertę lajt mobile? Wejdź na www.lajtmobile.pl i znajdź swój najtańszy abonament komórkowy!

UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

Zadzwoń do Konsultanta Biznesowego: 727727187

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto