Krótkie kody USSD – czym są i jak z nich korzystać?

Krótkie kody USSD – czym są i jak z nich korzystać?

Biuro obsługi klienta telefonii komórkowej jest zawsze do Twojej dyspozycji! W każdej chwili możesz uzyskać odpowiedzi na swoje pytania, rozwiać wątpliwości czy poprosić o udzielenie wsparcia, a także dokonania zmian w Twoich usługach.

A czy wiesz, że nie zawsze musisz się z nim kontaktować, aby dokonać modyfikacji na swoim koncie? Samodzielnie możesz sprawdzić m.in. ważność konta, wyłączyć pocztę głosową, aktywować roaming czy też sprawdzić ważność swojego pakietu. Przeznaczone są do tego kody USSD. To bardzo szybki i wygodny sposób zarządzania swoimi usługami. Przydatne kody USSD są krótkie i łatwe do zapamiętania, a także zawsze dostępne na naszej stronie internetowej www.lajtmobile.pl.

Spis treści

Co to są kody USSD?

Kody USSD to skrót od Unstructured Supplementary Service Data, co oznacza usługę, którą potocznie nazywamy krótkimi kodami. Kody USSD to ciągi znaków, które wpisujemy w naszym telefonie, w celu aktywowania lub dezaktywowania jakiejś usługi, a także sprawdzenia stanu naszego konta, czy innych ważnych dla nas informacji związanych z konkretnymi używanymi przez nas usługami.

Kody USSD to nic innego, jak szybka wymiana informacji pomiędzy użytkownikiem telefonu a siecią komórkową bez konieczności bezpośredniego kontaktu z biurem obsługi klienta. Co więcej, kody USSD są ogólnie dostępne i korzystamy z nich całkowicie za darmo. Nie ma też ograniczeń, jeżeli chodzi o moment ich wpisywania. Używamy ich w dzień i w nocy, czyli zawsze kiedy akurat tego potrzebujemy.

Kody USSD - jak z nich korzystać?

Krótkie kody USSD składają się z ciągu cyfr, nie jest on oczywiście długi (zazwyczaj od 3 do 6 znaków), chociaż to zależy od ilości kodów, jakie udostępnia nam operator. Im jest ich więcej, tym również więcej kombinacji, a to powoduje, że niektóre kody muszą być dłuższe. Aby aktywować kod należy wpisać go w taki sposób jakbyśmy chcieli wykonać jakieś połączenie.

Kody USSD zawsze zaczynają się od gwiazdki “*”, następnie należy wpisać ciąg cyfr, który odpowiada usłudze jaką chcemy wykonać, a zakończyć go hasztagiem “#”. To jest najbardziej charakterystyczna cecha jakimi wyróżniają się kody USSD i jednocześnie sygnał dla operatora, że wpisywany jest kod z gwiazdką i hasztagiem, a nie jest to przypadkowy numer, tylko zadanie do wykonania, np.: sprawdzenie limitu na koncie, czy aktywacja pakietu.

Kody USSD - zalety korzystania

Krótkie kody USSD są inicjowane samodzielnie. Stanowią bardzo dobrą alternatywę dla połączeń i rozmów z biurem obsługi klienta. Dzięki nim możemy w dowolnym czasie i w dowolny sposób zarządzać swoimi usługami. Nie musimy łączyć się z operatorem, co jak wiadomo niekiedy wymaga od nas dysponowania większą ilością czasu.

Przydatne kody USSD w lajt mobile

Konsultanci są zajęci i obowiązuje kolejka, w której trzeba cierpliwie czekać. Dzisiaj żyje się jednak szybko i dynamicznie, wciąż się gdzieś spieszymy i cierpimy na brak czasu. Doceniamy takie udogodnienia jak kody USSD, ponieważ dają nam większą swobodę zarządzania konkretnymi sferami naszego życia, w tym przypadku są to usługi telefoniczne.

Ponadto podczas rozmowy konsultant musi zweryfikować Twoją tożsamość, co również wydłuża cały proces. Niejednokrotnie długi czas sprawia, że rezygnujemy lub odkładamy aktywację lub dezaktywację usługi na później. A co w sytuacji, gdy w nocy przypomina nam się o tym, że wczesnym rankiem będziemy przekraczać granicę, a mamy wyłączony roaming? Są takie sytuacje, które wymagają od nas natychmiastowego działania i właśnie krótkie kody USSD stwarzają takie możliwości.

Kody USSD - jak i kiedy z nich korzystać?

Wystarczy, że wybierzemy ten właściwy kod USSD na stronie operatora, a następnie wpiszemy go na klawiaturze telefonu i wciskamy zieloną słuchawkę, żeby go aktywować.

System wysyła wtedy komunikat do sieci komórkowej, który zostaje automatycznie przetwarzany. Jeżeli system potwierdzi wykonanie zadania otrzymasz automatyczną wiadomość, która pojawi się na ekranie Twojego telefonu.

Kody USSD są przeznaczone najczęściej do aktywacji i dezaktywacji usług dostępnych u konkretnego operatora komórkowego. Możemy również za ich pośrednictwem sprawdzić ich status. Cały proces trwa kilka sekund, podczas gdy nawiązanie połączenia z biurem obsługi klienta wraz z rozmową i dopełnieniem formalności przez telefon zazwyczaj trwa trochę dłużej.

Krótkie kody USSD w lajt mobile. To Ci się może przydać!

Każdy operator sieci komórkowej ma swoje kody USSD. Różnią się one w zależności od sieci. Czasami jest ich więcej, innym razem mniej, jednak wszystkie powinny być ogólnodostępne dla użytkowników. W lajt mobile dzięki kodom możesz wykonać większość operacji związanych ze swoimi usługami.

Należą do nich:
• Stan i ważność pakietów – *136#
• Sprawdzenie stanu konta i okresu ważności dla usług wychodzących – *100#
• Sprawdzenie aktywnych usług – *101#
• Uruchomienie bezpłatnego dostępu do LTE – *101*11*24#
• Sprawdzenie stanu usługi LTE – *101#
• Sprawdzenie ważności konta dla połączeń przychodzących/wychodzących – *125#
• Doładowanie konta – *123*TELEKOD# gdzie TELEKOD oznacza 16-cyfrowy numer z karty zasilającej
• Włączenie poczty głosowej – *122*11#
• Dezaktywacja poczty – *122*00#
• Sprawdzenie statusu poczty głosowej *122#
• Aktywacja usługi Videorozmowy – *101*11*03#
• Dezaktywacja usługi Videorozmowy – *101*00*03#
• Jednorazowe zastrzeżenie numeru – #31#numer_telefonu

Listę wszystkich kodów USSD znajdziesz na naszej stronie Kody USSD.


Nie musisz znać ich na pamięć. Zawsze i o każdej porze możesz je sprawdzić i z nich skorzystać – do czego bardzo zachęcamy.

UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

Zadzwoń do Konsultanta Biznesowego: 727727187

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto