Jak doładować telefon bez wychodzenia z domu?

Doładowanie telefonu online w lajt mobile

Przez wiele lat byliśmy przyzwyczajeni do tradycyjnej metody doładowania – szliśmy do kiosku, czy sklepu, kupowaliśmy doładowanie w formie zdrapki, wpisywaliśmy kod i pieniądze pojawiały się na koncie. Z czasem dostaliśmy wybór w postaci drukowanych paragonów z kodem. Czy jednak wciąż musimy wychodzić z domu i tracić na to czas?

Spis treści

Doładowanie? Banki przychodzą z pomocą

Od jakiegoś czasu istnieje możliwość doładowania karty prepaid poprzez konto online banku. Wystarczy się zalogować i w jednej z zakładek znaleźć „Doładowanie”. Tam wpisujesz swój numer, kwotę i wybieramy sieć. Pamiętaj! W przypadku MVNO nie będzie do wyboru lajt mobile a będzie doładowanie sieci Plus, ponieważ jest to nasz partner technologiczny i na ich nadajnikach pracuje nasza sieć.

Uciążliwe może być potwierdzenie doładowania przy pomocy kodu SMS lub doładowanie w formie zdrapek, które jeszcze gdzieniegdzie funkcjonują. Nie jest to wygodne, ale zdarza się, że banki w taki sposób zabezpieczają nasze transakcje.

Doładowanie przez stronę operatora

Warto pamiętać, że operatorzy oferują doładowanie, którego możesz dokonać bezpośrednio ze strony internetowej. Na stronie lajt mobile wybierasz kolejno opcje: Karta, Doładuj konto – tam wpisujesz numer i kwotę na jaką chcesz wykonać doładowanie. Następnie system przenosi Cię na podstronę do płatności. 

Jak kupić doładowanie online w lajt mobile? Przeczytaj artykuł: Jak doładować kartę online?

Doładowanie przez aplikacje

Niektóre sieci oferują aplikacje na telefon, dzięki którym można dokonać różnych konfiguracji swojego konta i kupić doładowanie. Przy abonamencie opłacisz rachunek, zaś w ofercie na kartę – doładujesz konto. Wtedy też wymagane jest zalogowanie się poprzez pośrednika na swoje konto bankowe, z którego pobrane zostaną środki.

Doładowanie poprzez inne serwisy

Z pomocą przychodzą również inne serwisy dedykowane doładowaniom. Dzięki nim doładowanie konta jest niezwykle proste: wpisujesz numery, wybierasz odpowiednią sieć, sposób płatności i zostajesz przekierowany na stronę Twojego banku. Przykłady stron, na których możesz dokonać takiej operacji: doladowania.pl, tutajdoladuj.pl, doladujtelefon.pl.

Doładowania telefonu online w lajt mobile

Doładowanie przez telefon stacjonarny

Co ciekawe, można wykonać doładowanie telefonu poprzez numer stacjonarny (dostępne w niektórych sieciach)! Dzwonisz się pod specjalny numer, wybierasz kwotę doładowania, która zostaje doliczona do Twojego rachunku. Ta opcja może być interesująca dla osób starszych, które mogą mieć obawy co do aplikacji mobilnych.

Doładowanie z innego numeru

Co ciekawe, w sytuacji kryzysowej możesz poratować drugą osobę. Wpisz kod doładowujący oraz numer, na który mają wpłynąć pieniądze, a następnie wyślij wiadomość na specjalnie nadany numer.
Inaczej działa doładowanie z abonamentu na kartę. Za pomocą aplikacji lub konta abonenckiego możesz przeznaczyć na doładowanie daną kwotę, natomiast koszty zostaną doliczone do Twojej faktury.

Doładowanie online nie takie straszne

Jak widać powyżej – sposobów jest naprawdę mnóstwo. Większość udogodnień zazwyczaj dotyczy osób młodych i w średnim wieku, które świetnie poruszają się w Internecie. Starsze osoby wciąż są na etapie kupowania doładowania w sklepie, dlatego ich krewni powinni przyjść im z pomocą. Nie zapomnij, że dzięki współczesnym rozwiązaniom możesz oszczędzić czas i ułatwić sobie życie.

 

UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

Zadzwoń do Konsultanta Biznesowego: 727727187

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto