fbpx

Internet mobilny czy stacjonarny – jaki wybrać do domu?

Mobilny internet czy stacjonarny? Dowiedz się jaki wybrać do domu.

Z Internetu korzystamy wszędzie, gdzie jest to możliwe – w domu, w biurze, na zakupach, w restauracji czy w kolejce u lekarza. Internet mobilny, jak i internet stacjonarny jest nam potrzebny aby komunikować się z bliskimi, słuchać muzyki, oglądać filmy, pracować, uczyć się, czy po prostu – robić karierę.

Wszystko to sprawia, że internet mobilny używamy coraz częściej, więc przez ostatnie lata globalna sieć internetowa rozwija się w niezwykle szybkim tempie. Jeśli chodzi o sieć domową, to do wyboru mamy dwie opcje: internet stacjonarny i internet mobilny. Wśród użytkowników krąży przekonanie, że ten pierwszy rodzaj łącza był lepszym rozwiązaniem, ale okazuje się jednak, że coraz więcej użytkowników wybiera właściwie internet mobilny.

Spis treści

Czym jest internet stacjonarny?

Jaki Internet możemy właściwie nazwać stacjonarnym i czym musi się charakteryzować? Łącze stałe to takie, które umożliwia dostęp do internetu przez sieć telewizji kablowej, podłączenie do lokalnej sieci przewodowej LAN lub za pomocą linii telefonicznej SDI i DSL. Aby można było z niego korzystać, co miesiąc płacimy określoną kwotę w ramach abonamentu.

Najczęściej wybieramy wariant najlepszy dla siebie i tym samym otrzymujemy nielimitowany dostęp do Internetu przez całą dobę i cały miesiąc. Wyróżnić możemy kilka prędkości internetu stacjonarnego, które uzależnione są nie tylko od wybranego przez nas wariantu, ale również od możliwości technicznych naszego połączenia.

Obecnie dominują światłowody, które w przesyle danych wykorzystują wiązkę światła, a nie jak w innych przypadkach prąd elektryczny. Dzięki temu istnieje możliwość transmisji danych o prędkości do 3 Tb/s. Czy na pewno światłowodowy internet stacjonarny tyle zapewnia? W rzeczywistości osiągnięcie takiej prędkości jest niemożliwe, czego większość użytkowników jest nieświadomych. Trzeba jednak przyznać, że osiągany 1 Gb/s., również jest doskonałym wynikiem.

Ograniczenia internetu stacjonarnego

Internet stacjonarny nazywamy inaczej internetem domowym, to sieć, z której możemy korzystać w domu. To właśnie tylko w tym obszarze mamy dostęp do sieci. W mieszkaniu czy w domu znajduje się modem, który nierzadko jest dużych rozmiarów, co dla minimalistów może być problematyczne. Coraz więcej pracujemy poza domem, częściej podróżujemy, jesteśmy bardziej otwarci na świat, więc internet mobilny bez limitu i tak jest nam potrzebny.

Zdarza się, że swoje obowiązki biurowe wykonujemy w kawiarni lub w parku, ponieważ jest tam przyjemnie, możemy się wyciszyć i stajemy się bardziej wydajni. Jest to także pewnego rodzaju moda, która przybyła do nas z zachodu i świetnie się u nas zaadaptowała. Internetu stacjonarnego nie zabierzemy ze sobą na spotkanie z klientem, nie weźmiemy go również w wakacyjną podróż, aby zapewnić dzieciom rozrywkę podczas jazdy czy na miejscu poszperać w Internecie w celu odszukania miejsc wartych odwiedzenia, czego nie można powiedzieć o innym rozwiązaniu, jakim jest internet mobilny.

To właśnie jest wada internetu domowego, którą użytkownicy zaczęli dostrzegać, gdy pojawił się internet mobilny bez limitu. Dostrzeżono, że nie musimy być ograniczeni jedynie do przestrzeni naszego domu. Możemy z niego wyjść i wciąż korzystać z Internetu. Przyzwyczajeni, że jesteśmy nieustannie w kontakcie ze światem wirtualnym, z ogromnym zapałem zaczęliśmy otwierać się na nowe rozwiązania.

Co to jest internet mobilny?

Internet mobilny szturmem wkroczył na rynek nowoczesnej technologii. Jest to jedna z usług operatorów komórkowych, w tym również lajt mobile. Pozwala ona na korzystanie z internetu bezprzewodowego, za pomocą określonego transferu danych. Do niedawna internet mobilny używano tylko w telefonach komórkowych, dzisiaj świetnie sprawdza się również w innych urządzeniach mobilnych, jak tablety i laptopy, ale też w komputerach stacjonarnych.

Okazuje się więc, że nie ma żadnych ograniczeń w wykorzystaniu go w codziennej pracy, nauce i rozrywce. Potencjał, jaki posiada internet mobilny jest coraz większy, a to z powodu nieustannie rozszerzającej się jego prędkości. W przypadku lajt mobile największa opcja to aż 300 GB (100 GB w dzień i 200 GB w nocy), a więc ogromny magazyn Internetu, który można wykorzystać praktycznie w każdym celu. Sprawdź inne oferty i zamów internet mobilny w lajt mobile.

Zalety mobilny internet bezprzewodowy

Mobilny internet i jego możliwości

Dzisiaj trudno wyobrazić sobie smartfon bez internetu. Nie moglibyśmy z niego w pełni korzystać, ponieważ wiele aplikacji i narzędzi może działać tylko wtedy, kiedy mamy dostęp do sieci. W przeciwnym razie pozostaje nam jedynie wykonywanie i odbieranie połączeń, pisanie i odczytywanie SMS-ów, a także ewentualne słuchanie muzyki, jeśli oczywiście w pamięci telefonu stworzyliśmy własną playlistę.

Tak naprawdę internet bezprzewodowy towarzyszy nam przez cały dzień, zatem decydujemy się na osobny internet w telefonie, w ramach pakietu telefonicznego oraz internet stacjonarny do użytku domowego. Zdarza się, że koszty są na tyle wysokie, że szukamy oszczędności i musimy wybrać mniejsze pakiety i prędkości, co przekłada się na jakość połączenia. Internet mobilny jest przy nas cały czas i możemy z niego korzystać zawsze i wszędzie, zarówno w domu, jak też w biurze, restauracji, kawiarni, parku, samochodzie, autobusie bądź za granicą podczas plażowania lub zwiedzania.

Jego prędkości są na tyle duże, że w zupełności wystarczą, aby wieczorami oglądać ulubione filmy na tablecie, w ciągu dnia pracować, uczyć się i być aktywnym w mediach społecznościowych. Natomiast podczas zagranicznych wyjazdów będziesz mieć dostęp do rozmówek obcojęzycznych, map nieznanych miast i przewodników. Internet mobilny 100/200 GB od lajt mobile dorównuje prędkością internetowi stacjonarnemu, jednak jego możliwości znacznie wykraczają poza internet domowy.

Czy wciąż zastanawiasz się, jaki internet bezprzewodowy czy przewodowy będzie dla Ciebie najlepszy i który stworzy Ci więcej możliwości bez żadnego ograniczania się? Internet mobilny bez limitu o gigantycznej prędkości zastępuje internet stacjonarny w każdym obszarze i jednocześnie daje większą swobodę użytkowania. Korzystasz z niego wszędzie – w domu, pracy, szkole, autobusie, kawiarni i na plaży.

UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

Zadzwoń do Konsultanta Biznesowego: 727727187

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto