fbpx

Telefon na kartę czy abonament? Jaka oferta będzie dla Ciebie najlepsza?

Co wybrać - telefon na kartę czy abonament?

Kiedy kończy Ci się umowa, chcesz zmienić operatora lub kupić swojemu dziecku pierwszy telefon? Wtedy stajesz przed wyborem oferty. Nie wiesz, co będzie lepsze – telefon na kartę czy abonament. Każda z tych opcji ma swoich zwolenników i przeciwników. Sprawdź, co będzie dla Ciebie najlepsze. 

Spis treści

Abonament – umowy bezterminowe

Abonament kojarzy nam się z ograniczeniem swobody, ponieważ musimy podpisać długoterminową umowę. Wybierasz pakiet, którego cena nie zmieni się do końca trwania umowy, jednak trzeba liczyć się, że jest to okres 24 miesiące, a nawet 36 miesięcy. Wiązanie się z operatorem na 2 lub trzy lata nie brzmi zachęcająco.

Niektórzy wybierają tę opcję, ponieważ ustawiają w aplikacji bankowej stały przelew i co miesiąc wiedzą, że rachunki zostaną opłacone. Ponadto abonament kojarzy się z wysokimi kwotami, ponieważ najczęściej wliczona była w niego rata za telefon. Duże firmy telekomunikacyjne oferują jeszcze terminowe umowy, jednak coraz częściej spotykamy opcję zawarcia umowy bezterminowej.

Oznacza to, że sam wybierasz, na jak długo chcesz być związany z danym operatorem oraz możesz zerwać umowę w dowolnym momencie. W sieci lajt mobile znajdziesz umowy bezterminowe, a najtańszy abonament wynosi tylko 19,99 zł! Telefony na abonament najczęściej wybierają osoby, które cenią sobie swobodę i stałe opłaty. To też atrakcyjna oferta dla wszystkich osób, które majątelefon na kartę. Abonament w lajt mobile z umową na ile chcesz (możesz zrezygnować kiedy chcesz).

Telefon na kartę – brak ograniczeń?

Telefon na kartę utożsamiany jest z niższymi opłatami i większą swobodą, ponieważ możemy doładować konto kiedy chcemy, a zmiana operatora nie jest żadnym problemem. Jeszcze jakiś czas temu być może to się sprawdzało, jednak od momentu, gdy wszyscy praktycznie cały czas jesteśmy online, o wyborze usługi zaczęła decydować liczba gigabajtów internetu mobilnego. 

Dlatego podczas wyboru oferty (telefon na kartę czy na abonament) i tak przeważnie zwracasz uwagę na jakiś pakiet, ponieważ oprócz określonej liczby GB, masz połączenia i SMS-y bez limitu. Nie ma co ukrywać, przez ostatnie kilka lat przyzwyczailiśmy się do połączeń “no limit”. Pakiety są ważne zazwyczaj 30 dni, więc nie unikniesz miesięcznych opłat. 

Sam musisz zadbać o regularne doładowania, możesz zrobić to online. Telefon na kartę najczęściej wybierany jest dla osób starszych oraz dla dzieci. Jeśli Twoje dziecko wykorzysta cały pakiet internetu, nie jesteś narażony na dodatkowe koszty, ponieważ usługa zostaje automatycznie zablokowana. 

Oferta z telefonem czy bez?

Kiedy już zdecydujesz się na wybór oferty (abonament lub karta), stajesz przed kolejnym dylematem, mianowicie – oferta z telefonem czy bez. Wygląda to tak, że kupujesz telefon za daną kwotę (np. 400 zł), choć w rzeczywistości kosztuje on np. 2000 zł.  Podpisujesz umowę na 2 lub 3 lata i spłacasz telefon w ratach. 

Jeśli chcesz mieć telefon na kartę, ale potrzebujesz kupić nowy smartfon, również możesz wziąć ofertę z telefonem. Ten rodzaj oferty nazywa się “MIX”. Pamiętaj, że cena telefonu na pozór jest atrakcyjna, to w rzeczywistości bardzo często ceny u operatorów są wyższe, więc nie opłaca się brać ofert z telefonem. 

Jeżeli chcesz kupić nowy telefon, lepiej dokonaj zakupu w sklepie z elektroniką, tam prawdopodobnie będzie taniej, a rozłożenie kwoty na raty nie powinno być problemem. Wtedy wybierasz ofertę na abonament, a telefon kupujesz osobno. Jeśli chcesz telefon na kartę, postępujesz tak samo. Z pewnością cenowo wyjdziesz na tym korzystniej. 

Co wybrać telefon na kartę czy na abonament?

To czy wybierzesz telefon na kartę czy na abonament zależy od Twoich preferencji. Coraz częściej abonament wychodzi taniej niż telefon na kartę, ponieważ musisz wydać miesięcznie podobną kwotę, ale masz np. więcej Internetu. Ustawiasz stały przelew i nie musisz myśleć o zakupie doładowania. Decydujesz się na umowę bezterminową – sam wybierasz, jak długo chcesz korzystać z usług tego operatora. Jeśli chcesz kupić telefon na kartę dla dziecka lub dla starszej osoby, lepiej wybrać ofertę na kartę. 

Wejdź na stronę www.lajtmobile.pl i sprawdź oferty abonamentów oraz na kartę!

UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

Zadzwoń do Konsultanta Biznesowego: 727727187

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto