Przeniesienie numeru

Spis treści

Jak złożyć wniosek o przeniesienie numeru do oferty na abonament lub na kartę?

Krok 1: Wybierz ofertę na i wypełnij formularz zamówienia

Pamiętaj, że podanie wszystkich danych usprawni proces przeniesienia Twojego numeru. Podane dane muszą być zgodne z danymi, jakie zarejestrowałeś u dotychczasowego Operatora. Nie musisz wypowiadać umowy u obecnego Operatora, zajmiemy się tym za Ciebie.

Krok 2: Potwierdź swój numer telefonu

Na numer telefonu, który wskazałeś w formularzu otrzymasz wiadomość SMS z kodem do weryfikacji. Jest to niezbędne, ponieważ musimy mieć pewność, że podany numer należy do Ciebie. Przesłany kod należy wpisać w odpowiednim polu w formularzu zamówienia.

Krok 3: Potwierdź swoją tożsamość

W celu potwierdzenia tożsamości dokonaj przelewu na kwotę 1,00 zł z Twojego imiennego konta bankowego.

UWAGA! Imię i nazwisko posiadacza rachunku bankowego, z którego wykonujesz przelew, muszą pokrywać się z danymi podanymi w formularzu. Kwota 1,00 zł zostanie przekazana na cele charytatywne w ramach akcji #lajtowepomaganie.

Krok 4: Zaakceptuj zamówienie, które otrzymasz w wiadomości e-mail

Zamówienie wraz z niezbędnymi dokumentami do przeniesienia Twojego numeru prześlemy do Ciebie na adres e-mail, który podałeś w formularzu. W wiadomości otrzymasz dane do logowania i link do systemu z dokumentami. Zapoznaj się z nimi, a następnie prześlij swoją zgodę na rozpoczęcie procesu realizacji przeniesienia numeru do lajt mobile.

Krok 5: Odbierz kartę SIM i dokonaj konfiguracji internetu i MMS-ów

Po otrzymaniu karty SIM (w dniu aktywacji numeru w lajt mobile) wystarczy,

że włożysz kartę SIM do telefonu, a następnie dokonasz automatycznej konfiguracji ustawień internetu oraz MMS-ów.

UWAGA! Po otrzymaniu karty SIM należy dokonać pierwszego doładowania konta, aby numer nie stracił ważności. Wystarczy, że doładujesz konto na 10,00 zł lub więcej, a Twój numer będzie ważny przez 365 dni (na połączenia wychodzące i przychodzące).

O wszystkich etapach procesu realizacji przeniesienia numeru do oferty na kartę będziesz informowany w wiadomościach SMS.

Jak poprawnie wybrać tryb (termin) przeniesienia numeru od obecnego operatora?

Tryb przeniesienia numeru uzależniony jest od dwóch czynników – od posiadanej oferty u obecnego operatora oraz od okresu obowiązywania umowy.

Jak przenieść numer, jeśli obecnie posiadasz ofertę na kartę (prepaid)?

W ofercie na kartę nie obowiązuje okres wypowiedzenia, co oznacza, że możesz przenieść swój numer wybierając konkretną datę.

Wystarczy, że w formularzu zamówienia zaznaczysz opcję „Bez zachowania okresu wypowiedzenia w dniu” oraz wybierzesz datę z kalendarza. Zaplanuj datę przeniesienia tak, aby zdążyć wykorzystać środki u obecnego operatora, ponieważ one nie zostaną przeniesione.

Jak przenieść numer jeśli obecnie posiadasz ofertę na abonament (postpaid)?

Przeniesienie numeru od obecnego operatora może nastąpić w trzech różnych wariantach:

1) z zachowaniem okresu wypowiedzenia – wybierz tę opcję, jeśli twoja umowa u obecnego operatora jest na czas nieokreślony,

2) z końcem umowy terminowej – wybierz tę opcję, jeśli posiadasz umowę terminową i chcesz, aby twój numer został przeniesiony bez kary za wcześniejsze zerwania warunków umowy. Przeniesienie numeru jest możliwe w momencie, gdy do końca obecnej umowy zostało mniej niż 120 dni.

3) bez zachowania okresu wypowiedzenia w dniu – wybranie tej formy wypowiedzenia umowy, może wiązać się z naliczeniem dodatkowych opłat przez obecnego operatora. Jeśli jesteś świadomy kosztów możesz wybrać datę, w której chcesz przenieść numer do sieci lajt mobile.

Jak przenieść numer jeśli obecnie posiadasz ofertę MIX (postpaid)?

Oferta MIX jest przez operatorów traktowana jako usługa abonamentowa, dlatego wypełniając formularz zamówienia należy zaznaczyć, że numer jest „na abonament”.

W tym przypadku możesz przenieść numer w dwóch wariantach:

1) z zachowaniem okresu wypowiedzenia – wybierz tę opcję, jeśli wykonałeś już wszystkie doładowania,

2) bez zachowania okresu wypowiedzenia w dniu – wybranie tej formy wypowiedzenia umowy, może się wiązać z naliczeniem dodatkowych opłat przez obecnego operatora. Dlatego, jeżeli jesteś świadomy ewentualnych kosztów dotyczących zerwania obecnej umowy, możesz wybrać datę, z którą chcesz przenieść numer do naszej sieci.

Pamiętaj, że po zrealizowaniu wszystkich doładowań możesz dokonać zmiany oferty w obecnej sieci na kartę, co przyspieszy proces przeniesienia. O szczegóły zapytaj swojego operatora.

Jak złożyć wniosek o przeniesienie numeru dla firm?

Krok 1: Wybierz ofertę na stronie www.lajtmobile.pl, wypełnij i wyślij formularz kontaktu.

Krok 2: Doradca Biznesowy skontaktuje się z tobą na numer podany w formularzu i przeprowadzi proces przeniesienia numeru oraz pobierze dane twojej firmy, a także przedstawi ci przygotowaną ofertę.

Krok 3: Wysyłka dokumentów na podany adres w zamówieniu

Umowę wraz z kartą SIM wyślemy do ciebie za pośrednictwem firmy kurierskiej na adres, który wskazałeś w formularzu zamówienia. Umowę podpisz przy kurierze i przekaż mu podpisany egzemplarz.

Krok 4: Aktywacja karty SIM

Twoja karta SIM zostanie aktywowana po otrzymaniu dokumentów zwrotnych od kuriera do siedziby Telestrady S.A. Po podpisaniu umowy, czas oczekiwania na aktywację wynosi zazwyczaj dwa dni robocze. Natomiast, jeżeli przenosisz numer, zostaniesz poinformowany o dacie przeniesienia poprzez wiadomość SMS. SMS zostanie wysłany na numer przenoszony do naszej sieci. Datę przeniesienia wyznacza Twój obecny operator.

Jakie dane będą weryfikowane we wniosku?

Dane, które będą weryfikowane we wniosku o przeniesienie numeru to:

  • numer telefonu,
  • nazwa obecnego Operatora,
  • rodzaj posiadanej usługi u obecnego Operatora,
  • imię (imiona) i nazwisko wraz z numerem PESEL (klient indywidualny),
  • nazwa firmy wraz z numerem NIP podczas kontaktu z Doradcą (klient biznesowy);

Kiedy składać zamówienie na przeniesienie?

  • Dla umowy bezterminowej

Możesz złożyć zamówienie w dowolnym momencie.

  • Dla umowy terminowej

Jeżeli masz umowę terminową, to dyspozycję przeniesienia numeru możesz zgłosić w momencie, gdy do końca umowy zostało mniej niż 120 dni. Wtedy dopiero można zgłosić się do obecnego Operatora z wnioskiem o wydanie numeru.

Jak wypowiedzieć umowę u obecnego operatora, aby przenieść numer do lajt mobile?

Nie musisz wypowiadać umowy u obecnego operatora. Zajmiemy się tym za Ciebie. Wystarczy, że w zamówieniu wskażesz nam nazwę sieci, z usług której obecnie korzystasz i określisz odpowiednio tryb przeniesienia numeru.

Jak długo potrwa przeniesienie numeru?

Termin, w którym Twój numer będzie przeniesiony do lajt mobile zależy od opcji, na którą zdecydujesz się podczas trybu przeniesienia numeru.

Jak wygląda proces przeniesienia numeru po złożeniu zamówienia?

Po otrzymaniu złożonego zamówienia wyślemy do Ciebie wiadomość e-mail na adres podany w formularzu z kolejnymi instrukcjami dotyczącymi dalszego procesu realizacji zamówienia. Jeżeli nie otrzymasz wiadomości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

Proces przeniesienia wygląda w następujący sposób:

  • złóż zamówienie,
  • na podstawie formularza zamówienia wystąpimy do Twojego obecnego operatora o przeniesienie numeru do naszej sieci.

Podczas całego procesu, będziesz informowany o statusie realizacji przeniesienia numeru

Czy przelewu autoryzacyjnego mogę dokonać z konta bankowego, który nie należy do mnie?

Nie. Przelew autoryzacyjny ma służyć potwierdzeniu danych osobowych osoby, na którą zawierana jest umowa. Ważne, aby imię i nazwisko właściciela rachunku bankowego, było zgodne z imieniem i nazwiskiem osoby, która zawiera umowę.

Gdzie trafiają moje pieniądze z przelewu autoryzacyjnego?

Środki z przelewów autoryzacyjnych w całości przekazywane są na cele charytatywne. Każdego miesiąca w ramach akcji #lajtowepomaganie za zebrane kwoty z przelewów autoryzacyjnych pomagamy potrzebującym, o czym każdorazowo informujemy na naszej stronie w zakładce lajtowe pomaganie, jak i w mediach społecznościowych lajt mobile.

Ile kosztuje aktywacja usługi w lajt mobile?

Klient płaci tylko jednorazową opłatę aktywacyjną w wysokości 29,00 zł brutto (w przypadku Klienta Indywidualnego) lub 29,00 zł netto + VAT (w przypadku Klienta Biznesowego).

Jak przenieść kilka numerów jednocześnie?

Aby przenieść kilka numerów jednocześnie należy wybrać ofertę i przejść do składania zamówienia. W formularzu zamówienia będziesz mógł dodać jednocześnie do 8 numerów, które chcesz do nas przenieść.

Cenimy twoją prywatność!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka cookies

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto