A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

5 sposobów na to, jak wykorzystać GPS w telefonie

2021/05/28
GPS w smartfonie w samochodzie

5 sposobów na to, jak wykorzystać GPS w telefonie

Każdy z nas korzystał kiedyś z GPS-a. Jednak, czy na pewno znasz wszystkie jego możliwości? Sprawdź 5 sposobów na to, jak wykorzystać GPS w telefonie!

1. Zamień stary telefon na lokalizator

Jeżeli masz w domu stary telefon, nie wyrzucaj go! Możesz nadać staremu telefonowi nowe życie. Obecnie ludzie coraz bardziej dbają o naszą planetę, dlatego zamiast zaśmiecać ją nieużywanym sprzętem, bądź eko i spróbuj „ożywić” stary smartfon. Więcej szczegółów na temat przerobienia telefonu na lokalizator znajdziesz w artykule „Jak zmienić stary telefon w lokalizator GPS?”.

GPS w mieście w telefonie

2. Wykorzystaj jako nawigację w podróży

Jeszcze kilka lat temu wielu kierowców kupowało drogie nawigacje do samochodów, które czasem się nie sprawdzały. Samochodowe nawigacje nie łączyły się z Internetem, dlatego nierzadko nawigacja nie doprowadziła nas w miejsce docelowe. Jeśli chciało się być na bieżąco, koniecznie trzeba było aktualizować mapy, co wiązało się z kosztami.

Na szczęście dzisiaj mamy GPS w smartfonach i to one bardzo szybko zastąpiły „klasyczne” nawigacje. Dzięki nawigacji online jesteś na bieżąco informowany o korkach czy wypadkach.

Poznaj ofertę lajt mobile

3. Zlokalizuj swój smartfon

Zgubiłeś swój smartfon lub ktoś Ci go ukradł? Po pierwsze, nie panikuj i spróbuj zadzwonić pod swój numer – może leży pod poduszką lub zostawiłeś go w innym pokoju. Sprawdź miejsca, w których ostatnio byłeś, zajrzyj pod siedzenia w samochodzie. Nigdzie go nie ma? Nie martw się, są sposoby, by go odnaleźć!

Możesz wyszukać swój smartfon za pomocą konta Google i lokalizacji GPS. Dane są tak dokładne, że z pewnością poznasz miejsce, w którym znajduje się Twój telefon. Jeżeli podejrzewasz kradzież, możesz zablokować swój sprzęt zdalnie, aby nikt nie dostał się do Twoich danych. Więcej informacji o lokalizowaniu telefonu za pomocą Google’a, znajdziesz w artykule „Zgubiłeś telefon? Podpowiadamy co zrobić”.

lokalizator GPS w smartfonie

4. Geotaguj

Czym w ogóle jest geotagging? Jest to funkcja, dzięki której połączysz wykonane przez Ciebie zdjęcie z współrzędnymi geograficznymi. Dzięki takiej funkcjonalności możesz połączyć każde Twoje zdjęcie z dokładnym położeniem na mapie. Nie zapomnisz, gdzie wykonałeś konkretne zdjęcie i będziesz mieć świetną pamiątkę.

5. Lokalizuj swoje dziecko

Twoje dziecko wraca ze szkoły zanim Ty wrócisz z pracy? Nie musisz martwić się o to, gdzie jest Twoja pociecha, ponieważ mamy wiele aplikacji, które będą lokalizować miejsce pobytu dziecka. A Ty w końcu nie będziesz się zamartwiać, czy dziecko bezpiecznie dotarło do domu. Jedną z takich aplikacji jest „Gdzie jest dziecko”.

Żeby móc korzystać z lokalizacji GPS nie musisz mieć włączonego internetu mobilnego. Jednak, jeżeli chcesz włączyć nawigację, wtedy musisz połączyć się z siecią. Wejdź na stronę lajt mobile i sprawdź oferty taniego internetu LTE!

 

Poznaj ofertę lajt mobile

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc