A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

NOWINKI

Najlepsze aplikacje do zabezpieczenia telefonu

2021/04/13
antywirus na telefon

Najlepsze aplikacje do zabezpieczenia telefonu

Android oraz iOS to systemy, które posiadają tzw. domyślną ochronę. Dlatego warto pamiętać o konfiguracji i robieniu bieżących aktualizacji. Jednak sam system nie zawsze jest w stanie ochronić Cię przed hakerami lub tym bardziej osobami, które mogą wziąć Twój telefon do ręki i zobaczyć, co ciekawego znajduje się w Twojej galerii, do kogo często dzwonisz lub z kim piszesz na Messengerze. Poniżej znajdziesz aplikacje, które pomogą Ci zabezpieczyć Twój telefon.

 

AppLock

Aplikacje AppLock umożliwi Ci blokowanie konkretnych aplikacji w Twoim telefonie. Jeżeli masz podejrzenie, że ktoś zaglądał do Twojego telefonu, zainstaluj taką blokadę, a będziesz mieć pewność, że Twoje dane są chronione. Blokada polega na tym, że przy otwieraniu danej aplikacji, zostaniesz poproszony o odblokowanie tej aplikacji za pomocą wzoru, hasła lub czytnika linii papilarnych (sam decydujesz o metodzie, jaką będziesz stosować przy odblokowywaniu aplikacji).
Dzięki tej aplikacji będziesz mógł zostawić telefon na biurku w pracy lub przy stole na spotkaniu rodzinnym bez zamartwiania się, że ktoś dotrze do Twoich danych.

app lockm

 

Lockwatch

Ten program będzie wysyłać Ci powiadomienia, kiedy ktoś spróbuje odblokować Twój telefon i poda zły kod. Informację o próbie odblokowania otrzymasz na e-maila. Najciekawszą funkcją tej aplikacji jest to, że w e-mailu znajdziesz zdjęcie osoby, która chciała uzyskać dostęp do Twojego smartfona.
Jest to genialne zabezpieczenie przed kradzieżą, ponieważ oprócz zdjęcia tej osoby, poznasz lokalizację swojego telefonu. Największym atutem jest to, że potencjalny złodziej lub po prostu ktoś „złośliwy” nie dowie się, że otrzymałeś powiadomienie na e-maila. Dzięki temu będziesz wiedział komu możesz ufać, a komu niekoniecznie.

 

Gallery Valut

Gallery Valut to pewnego rodzaju wirtualny sejf, w którym możesz umieścić wszystkie osobiste pliki, do których tylko Ty będziesz miał dostęp. Jest to aplikacja dostępna na Androida, a wszystkie dane zapisują się w pamięci telefonu, a nie w chmurze. Dzięki temu masz pewność, że Twoje ukryte dane nigdzie nie „wypłyną”.

aplikacje kwarantanna

Choć aplikacja nazywa się Gallery Valut, możesz umieścić w „sejfie” nie tylko zdjęcia i filmy, ale również inne pliki w dowolnym formacie. Chcesz pokazać znajomemu zdjęcia z wakacji? Nie ma problemu, może on przesuwać zdjęcia i nie znajdzie innych plików ukrytych w „sejfie”, ponieważ aplikacja daje możliwość ukrycia ikony. Oczywiście wejście do aplikacji jest zabezpieczone hasłem, które sam ustawiasz.

Żeby chronić telefon przed osobami trzecimi możesz użyć tych aplikacji i być spokojnym o swoje dane. Natomiast jeśli chcesz zabezpieczyć się przed wirusami, wybierz dobry program antywirusowy. Żeby pobrać aplikacje potrzebujesz dostępu do Internetu. Internet mobilny w najlepszych cenach znajdziesz na stronie lajt mobile!

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc