A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Telefon na kartę czy na abonament? Wady i zalety

2021/05/11
na_karte

Telefon na kartę czy na abonament? Wady i zalety

Masz dylemat co do wyboru oferty na telefon? Co będzie dla Ciebie lepsze? Abonament czy karta?

Telefon na kartę

Jeżeli posiadasz telefon na kartę, pozornie sam decydujesz o tym, ile płacisz. Pozornie, ponieważ zazwyczaj kupujesz pakiety np. nielimitowanych rozmów i SMS-ów lub internetu. Plusem jest to, że za każdym razem możesz wybrać inny pakiet w zależności od Twoich potrzeb. W praktyce zazwyczaj rozmawiasz i SMS-ujesz tyle samo, co miesiąc wcześniej, więc regularnie kupujesz stałe pakiety.

doladowania

Telefony na kartę cechuje elastyczność, jednak musisz pamiętać o regularnym doładowaniu każdego miesiąca. Trzeba o tym pamiętać, ponieważ nawet jeżeli masz na koncie pieniądze z poprzednich doładowań, to musisz regularnie doładowywać konto. Inaczej Twoje konto straci ważność.

Telefon na abonament

Abonament czasem kojarzy się z wysokimi kosztami, ponieważ jeszcze kilka lat temu tak było. Z biegiem czasu to się zmienia, ponieważ użytkownicy cenią sobie wygodę i elastyczność. Pamiętamy ceny abonamentów w kwocie 70-80 zł miesięcznie. Teraz to już przeszłość! W lajt mobile najtańszy abonament wynosi już 15,99 zł miesięcznie, natomiast najdroższy z pakietem 300 GB internetu możesz mieć za 44,99 zł!

W lajt mobile możesz liczyć na elastyczność, sam decydujesz o długości trwania umowy. Nie musisz martwić się, że zapomniałeś doładować telefon. Ustawiasz na swoim koncie bankowym stały przelew i cieszysz się nielimitowanymi rozmowami, które dostępne są w każdym abonamencie lajt mobile. Klienci, którzy wybrali ofertę abonamentową najbardziej cenią sobie to, że nie muszą pamiętać o regularnych doładowaniach.

internet na karte

Telefon na kartę dla dziecka?

Istnieje powszechna opinia, że rodzice przy wyborze telefonu dla dziecka, powinni zdecydować się na ofertę na kartę. Jednak coraz więcej osób się z tym nie zgadza, ponieważ Klienci wolą robić stały przelew i opłacić jednocześnie wszystkie rachunki. Poza tym, dzieci pobierają różne gry i aplikacje, więc internet szybko się im kończy, więc rodzice często muszą kupować nowe pakiety dla swojej pociechy.

Skąd ta opinia, że powinieneś wybrać telefon na kartę dla swojego dziecka? Kiedy w Polsce telefony komórkowe były coraz bardziej powszechne, abonament wyglądał tak, że płaciło się stałą kwotę, do której doliczano opłatę za SMS-y, rozmowy czy później za internet mobilny. Niejednokrotnie rachunki były bardzo wysokie, więc telefon na kartę był lepszym rozwiązaniem. Na szczęście te czasy mamy już za sobą!

Jak przejść z karty na abonament?

Wszystkie informacje na temat przeniesienia numeru w lajt mobile, znajdziesz w zakładce Przenieś numer online.

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc