A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

CIEKAWOSTKI

Gorączka zakupów w dobie pandemii

2020/11/24
czarnypiątek

Gorączka zakupów w dobie pandemii

Nikt z nas nie widział jeszcze Black Friday w takim wydaniu. Gwałtownie rosnąca liczba zachorowań na COVID-19 spowodowała, że większość zakupowego szaleństwa i wyprzedaży przeniosła się do świata online.

 

O co chodzi z Black Friday?

Black Friday, czyli po prostu Czarny Piątek. Przybył do nas z USA, tak jak inne, mocno komercyjne święta, typu: Walentynki czy Halloween. Black Friday wypada zawsze w ostatni piątek listopada i rozpoczyna tym samym sezon na świąteczne zakupy.

Obecnie większość z nas planuje prezenty świąteczne wcześniej i łapie okazje, aby zadowolić i zaskoczyć swoich bliskich na gwiazdkę. Podczas Black Friday sklepy uruchamiają wielkie wyprzedaże i promocje na swoje artykuły, co w efekcie cieszy zarówno konsumentów, jak i marki, bo w tym czasie bardziej opłaca się robić zakupy. Natomiast sklepy mogą pozbyć się nadmiaru produktów z magazynu, które zostały zgromadzone w ciągu roku.

 

Druga strona medalu podczas Black Friday

Tego dnia konsumenci liczą na wielkie rabaty. Często można faktycznie spotkać niższe ceny, nawet do kilkudziesięciu procent, ale nie zawsze. Polskie sklepy niestety lubią manipulować swoimi klientami i często oszukują przy tworzeniu promocji na dany produkt.

Trzeba być czujnym, bo możemy paść ofiarą nieuczciwego sprzedawcy. Jeżeli polujemy na konkretny produkt, np.: iPhone 11 PRO max, Samsung Galaxy Z Fold 2, itp. warto obserwować rynek i sprawdzić ceny na kilka miesięcy przed Black Friday. Dlaczego? W Polsce częstym zjawiskiem jest model sprzedażowy: cena pierwotna – rynkowa, później cena rynkowa jest podwyższona, a przy Black Friday cena wraca do pierwotnej z wielką reklamą, że to świetna promocja, bo sklep obniżył podwyższoną cenę do pierwotnej, czyli np.: mamy promocję na -20%.
Taki model pojawia się najczęściej i niezależnie od branży jest powszechny wśród polskich sklepów. Warto być czujnym i uważać na tego typu “atrakcyjne promocje i rabaty”.

 

Black Friday dzisiaj – w dobie pandemii

Z uwagi na dynamiczny wzrost zachorowań na COVID-19 w okresie jesienno zimowym Black Friday najbezpieczniej jest obchodzić online. Niestety w trosce o swoje bezpieczeństwo, życie i zdrowie, lepiej nie wyruszać na podboje galerii handlowych.
Pierwsza fala pandemii zmusiła producentów ubrań, dodatków, sklepy ze sprzętem elektronicznym, etc. do przeniesienia biznesu do sieci. Dlatego też z łatwością każdy będzie mógł skorzystać z wielu atrakcyjnych ofert wielu marek robiąc zakupy online. Przy okazji niesie to ze sobą inne korzyści, chociażby w kontekście przemyślenia na spokojnie planowanego zakupu.

Pamiętajmy też, że konsumpcjonizm znacznie przyczynił się też do katastrofy ekologicznej, która obok pandemii spowodowanej przez koronawirusa jest niebezpieczna i stanowi równie poważny problem. Dlatego zachęcamy do pozostania w domu i korzystania z ofert Black Friday, ale z głową i online! W trosce o swoje bezpieczeństwo, jak i bezpieczeństwo naszej planety oraz swojego portfela.

Przy okazji Black Friday zainspiruj się porządkowaniem magazynów sklepów i zrób porządki w swojej szafie. Może masz niepotrzebne ubrania i dodatki, których już nie założysz i chcesz je wyrzucić? Pamiętajmy, że za rogiem czeka zima, a Twoje ubrania mogą pomóc, np. potrzebującym i co za tym idzie – planecie, bo znajdą drugie życie.

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc