A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Formularzy online czy tradycyjna infolinia?

2020/05/18
formularz online

Formularzy online czy tradycyjna infolinia?

W momencie potrzeby komunikacji czy to z siecią komórkową, czy jakąkolwiek inną firmą sięgamy od razu po telefon. Męczymy się słuchając przez kilkanaście minut zapętlonej melodii, wzdychając i myśląc, co mogliśmy zrobić pożytecznego przez ten czas. Kręcimy się w kółko i często rzucamy wściekli słuchawką, a nasz problem wciąż pozostaje nierozwiązany. Po jakimś czasie znowu popełniamy ten błąd, bo mamy nadzieję, że tym razem będzie inaczej. I tak w kółko…

Internet sposobem na kontakt
Sieć WEB daje nam mnóstwo możliwości kontaktu z innymi. Nie mówimy tutaj już nawet o rodzinie czy przyjaciołach. Z pomocą Internetu możemy załatwić w zasadzie wszystko – od podpisania umowy, po złożenie wniosków do Urzędów. Umożliwia to nam organizację swoich codziennych spraw z poziomu komputera i telefonu.

Wiadomości e-mail
Coraz częściej konsumenci sięgają po inne środki kontaktu z firmami. Jest to chociażby poczta e-mail. W takim liście możemy zawrzeć wszystkie nasze problemy, pretensje i pytania. Mamy prawo złożyć oficjalną reklamację. W lajt mobile za pomocą e-maila możesz nawet podpisać umowę! Wszystko umożliwiają nam ustawy, które zezwalają na formę dokumentową – teraz mają taką samą ważność jak złożony osobiście i podpisany własnoręcznie dokument. Po napisaniu e-maila pozostaje nam czekać na odpowiedź i zająć się innymi czynnościami.

Rozmowa na czat
Jeśli mimo wszystko wolisz bezpośrednią rozmowę, większość firm oferuje na swoich portalach możliwość czatu z konsultantem. Po drugiej stronie komputera czeka na nas specjalista, który odpowie na wszystkie pytania. W szybki i prosty sposób możemy rozwiać wszelkie wątpliwości. Pamiętajmy jednak, że jest to anonimowa forma kontaktu i konsultant może pomóc nam w podstawowych sprawach – jak przedstawienie najlepszej oferty, czy prezentacja informacji o firmie.

Formularz zgłoszeniowy
Większość stron posiada formularze zgłoszeniowe. Zawrzesz tam swoje dane i pytanie, informację lub prośbę o kontakt. Wystarczy krok po kroku wypełnić formularz i czekać na odpowiedź mailową lub telefoniczną. Jest to bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie, ponieważ nie musimy “wisieć” na telefonie w oczekiwaniu na swoją kolej. Konsultanci, którzy zajmują się mailową pomocą zazwyczaj odpowiadają bardzo sprawnie.

Co będzie najlepsze?
Jeśli chodzi o powyższe sposoby, zdecydowanie najlepsza formą kontaktu będzie formularz kontaktowy. Jest to szybka i efektywna forma komunikacji. Posiada to jednak pewien kruczek – osoby starsze mogą mieć z nią problem, ponieważ nie potrafią poruszać się po sieci tak sprawnie jak młodsi, więc bliscy powinni pomóc swoim starszym krewnym.

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc