A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Jak pracować zdalnie?

2020/04/14
skype home office

Jak pracować zdalnie?

W każdej firmie, w której praca biurowa stanowi większość działalności. Konieczne jest prowadzenie mnóstwa spotkań, w celu omówienia planowanych działań, projektów, jak również spotkań z kontrahentami. Zdarzają się jednak sytuacje, że nie możemy pracować w biurze. Co wtedy?

Praca zdalna, brzmi nieźle! Pracujesz spokojnie w domu i nikt nie patrzy Ci zza pleców. Co jednak w sytuacji, gdy masz pytania w sprawie projektu, nad którym właśnie pracujesz lub gdy chcesz się dowiedzieć od podwładnych na jakim etapie są podjęte działania? Pierwsza myśl, przecież jest e-mail, wszystko załatwimy za jego pomocą. Niestety, w rzeczywistości często bywa inaczej.

Omówienie ważnych spraw czy zarządzanie wieloma projektami, tudzież pracownikami nie jest takie łatwe za pomocą maila.Jak w takim razie poradzić sobie z wymienionymi oraz innymi pojawiającymi się problemami podczas pracy zdalnej? Oto kilka rozwiązań, które pozwolą wam efektywniej i bez niepotrzebnego stresu pracować z domu.

Trello
Jest to aplikacja, która pozwala świetnie zarządzać projektami, jak również sprawami bieżącymi. Sam interfejs został zbudowany w prosty i przejrzysty sposób. Składa się z 3 podstawowych kart: do zrobienia, w trakcie, zrobione. Możemy jednak dowolnie dodawać ilość kart i użytkowników, a także tworzyć osobne tablice. Ta aplikacja jest ciekawym rozwiązaniem do wykorzystania podczas pracy zdalnej.

WorkPlace
Z kolei to rozwiązanie jest świetnym komunikatorem dla firm i ich poszczególnych działów. Można powiedzieć, że WorkPlace to taki Facebook biznesowy. Omawianie danej sprawy odbywa się w komentarzach pod postem jej dotyczącej. Ten prosty sposób pozwala na niezwykle szybkie reagowanie w danej sprawie. Nietypowa w tym narzędziu do pracy zdalnej jest możliwość tworzenia grup, np. z firmami partnerskimi, z którymi pracujemy nad wspólnym projektem.

Slack
Jedno z moich ulubionych narzędzi komunikacyjnych. Pozwala zarówno z komputera jak i telefonu utrzymywać ciągły kontakt z współpracownikami oraz czuwać nad podjętymi projektami. Umożliwia tworzenie osobnych kanałów do każdego projektu czy też zadania. Wymienianie się plikami, zdjęciami oraz dokumentami bardzo usprawnia pracę w takich warunkach.

Skype
Jest grono osób, które preferuje komunikację face to face. Skype to świetny komunikator internetowy umożliwiający taki kontakt, gdy nie mamy możliwości spotkania się w biurze. Daje możliwość przeprowadzania konwersacji z jedną osobą, jak również z wieloma. Wykorzystanie funkcji tworzenia konferencji grupowych znacznie usprawnia większość procesów. W zależności od upodobań możemy prowadzić rozmowy głosowe lub wideokonferencje.

Poza wymienionymi powyżej rozwiązaniami, na rynku z pewnością znajdziesz wiele innych komunikatorów. Trzeba jednak pamiętać, aby dostosować je do siebie i do sposobu pracy Twojej firmy. Takie rozwiązania mają tylko usprawnić pracę i sprawić, aby komunikacja pracy zdalnej odbywała się tak jak w biurze. Niemniej jednak bez zaangażowania, sumienności czy też systematyczności, nawet najlepszy system wspomagający nie wykona za nas pracy.

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc