A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Jak zarejestrować numer na kartę bez wychodzenia z domu?

2019/08/27
rejestracja w lajt mobile

Jak zarejestrować numer na kartę bez wychodzenia z domu?

Obowiązek rejestracji numerów prepaid (tzw. na kartę) wszedł w życie w lutym 2017 roku. Numery można rejestrować na wiele sposobów, ale w większości z nich konieczne jest niestety osobiste pojawienie się w placówce operatora i okazanie odpowiedniego dokumentu tożsamości – w procesie poza imieniem i nazwiskiem potrzebny jest numer PESEL lub nazwa, numer i seria dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość.

W lajt mobile jest inaczej – łatwiej, lepiej, bezpieczniej i szybciej.
Rejestracja numeru na kartę w 3 krokach, w całości online:

1. Wypełniamy formularz rejestracyjny, podając w nim podstawowe dane.
Na początku numer telefonu, który chcemy zarejestrować oraz przypisany do niego numer karty SIM (13 cyfrowy numer nadrukowany na plastikowym blistrze, z którego wyłamywana jest karta SIM).

W następnej części podajemy nasze imię, nazwisko, niezbędne do weryfikacji dane adresowe, numer PESEL lub rodzaj dokumentu tożsamości wraz z jego numerem i serią. Dodatkowo możemy podać także adres e-mail, nie ominą nas wtedy żadne promocje doładowań, które w lajt mobile są organizowane naprawdę często.

2. Potwierdzamy dane wpisane w punkcie 1.
Wykonujemy przelew bankowy na kwotę od 1 do 100 zł. Dlaczego kwota może być różna? O tym w 3. punkcie. Przelew musi być wykonany z imiennego konta, nie może być to przelew ekspresowy.

Pamiętajmy, że dane w formularzu muszą zgadzać się z danymi, jakie widoczne są w nadawcy przelewu, w innym wypadku proces trzeba będzie ponowić.

3. Księgowanie przelewu.
Następnie musimy poczekać na to, aż przelew zostanie zaksięgowany w systemie.
Środki z autoryzacyjnego przelewu bankowego zasilą rejestrowany numer z bonusowym dodatkiem 50% kwoty, którą przelaliśmy w punkcie 2.
Dlatego warto, aby kwota była większa, niż przysłowiowa „złotówka”, wówczas bonus, który dostaniemy, będzie większy.

Przykładowo przelewając 20 zł, dostaniemy 30 zł, a 100 zł aż 150 zł! Po zakończonym procesie wysyłany jest SMS potwierdzający poprawną rejestrację i można już normalnie korzystać z numeru!

Cały proces aktualnie dotyczy oczywiście tylko i wyłącznie nowych numerów w taryfie prepaid, które nie były dotychczas rejestrowane i zostały kupione przez stronę www.lajtmobile.pl.

W przypadku rejestracji numerów przez cudzoziemców – wymagany jest numer paszportu lub karty pobytu. Osoby niepełnoletnie, które ukończyły 13 lat, mogą zarejestrować kartę prepaid na siebie pod warunkiem, że mają dowód osobisty.

Numery przenoszone z innych sieci, które już wcześniej zostały zarejestrowane u operatorów, nie muszą być ponownie rejestrowane.

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc