A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Zmień kontrast Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Jak odzyskać wiadomości z Messengera? Czy to możliwe?

2021/08/17

Możesz odetchnąć z ulgą! Istnieje kilka skutecznych sposobów na odzyskanie wiadomości z Messengera. W tym artykule dowiesz się nie tylko o tym, jakie istnieją sposoby na przywrócenie konwersacji, ale również instrukcje – jak to zrobić?

 

Pobierz kopię danych z konta na Facebooku

Jeśli usunąłeś wiadomość na Messengerze, to pamiętaj, że wiadomość (tekstowa, zdjęcie lub jakiś plik) nadal znajdują się kopii danych na Facebooku. Często usuwamy wiadomości w złości, dlatego przygotuj się mentalnie, że podróż do przeszłości może być trudna.

Podbieranie tych danych może zająć dużo czasu, więc musisz uzbroić się w cierpliwość. Jeśli chodzi o kopię zapasową, znajdziesz tam nie tylko stare wiadomości, ale również całą aktywność na Facebooku od początku istnienia konta (spodziewaj się również starych postów, komentarzy czy kontaktów).

Poznaj ofertę lajt mobile

Jak dotrzeć do kopii zapasowej? Instrukcja krok po kroku

  •       Zaloguj na Facebooka, kliknij strzałkę skierowaną w dół (w prawym górnym rogu) i kliknij „Ustawienia”.
  •       Po lewej stronie zobaczysz listę. Kliknij „Twoje informacje na Facebooku” i na środku ekranu wybierz „Pobieranie Twoich informacji”.
  •       Następnie zaznacz „Wiadomości” i kliknij „Utwórz plik”

Sprawdź zarchiwizowane wiadomości

Być może Twoja wiadomość nie została usunięta, tylko zarchiwizowana. Nie pamiętasz, gdzie podziała się Twoja wiadomość? Prawdopodobnie Facebook zarchiwizował tę rozmowę. Portal archiwizuje konwersację automatycznie pod warunkiem, że od pewnego czasu nie widzi tam żadnej aktywności.

Otworzenie zarchiwizowanych wiadomości:

  •       Kliknij „zębatkę” w prawym rogu na Messengerze
  •       Kiknij „Ukryte czaty” – tutaj znajdziesz zarchiwizowane wiadomości.

Przeszukaj chmurę

Wysłałeś komuś zdjęcie na Messengerze i nie możesz go odnaleźć? Być może znajdziesz je na chmurze, ponieważ Messenger automatycznie tworzy kopię zapasową (możesz wyłączyć tę funkcję), dlatego możesz nawet nie wiedzieć, że Twoje zdjęcia zapisywane są dodatkowo w innym miejscu.

 

Sprawdź pamięć tymczasową

Jeżeli masz w swoim smartfonie system Android, możesz odzyskać niedawno skasowane wiadomości z Messengera dzięki pamięci tymczasowej, ponieważ to tam przechowywana jest konwersacja. Jeśli usunąłeś wiadomości przypadkowo i zareagujesz odpowiednio szybko, z pewnością odzyskać konwersację. 

Jak to zrobić?

  •       Otwórz przeglądarkę plików i wybierz pamięć wewnętrzną.
  •       Wybierz folder „Android” i otwórz go.
  •       Wybierz folder „Data”, a następnie folder „com.facebook.orca”.
  •       Otwórz folder „Files” lub „Cache” i znajdź kolejny folder o nazwie „fb.temp” – tutaj znajdziesz pliki tymczasowe z Facebooka.

Uważaj na zewnętrzne aplikacje do odzyskiwania wiadomości. Używaj tylko tych sprawdzonych i absolutnie nigdzie nie podawaj swojego hasła do Facebooka, ponieważ może to zostać wykorzystane przez cyberprzestępców. Odzyskiwanie danych jest naprawdę proste! Zastanawiasz się, jak odzyskać skasowane SMS-y? Przeczytaj artykuł „Skasowane SMS-y? Dowiedz się, jak je odzyskać”.

Często korzystasz z Messengera? To może brzmieć jak pytanie retoryczne, ponieważ obecnie większość z nas używa na co dzień tego komunikatora. Aby być w stałym kontakcie z bliskimi, potrzebujesz dużo szybkiego internetu! Sprawdź ofertę internetu mobilnego lajt mobile!

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.