Korzystaj z sieci 5G

Poznaj czym jest i czy możesz korzystać z sieci 5G.

Od kilku miesięcy ciągle mówi się o dostępności sieci 5G w Polsce. Czy każdy może skorzystać z sieci 5G? Gdzie jest najlepszy zasięg 5G? Jaka sieć ma najlepsze oferty na internet mobilny w oparciu o zasięg 5G? Co wybrać? Internet na kartę czy internet bezprzewodowy? Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz poniżej.

Spis treści

Zasięg 5G - co wiemy o sieci piątej generacji?

O sieci 5G wiemy tyle, że to sieć komórkowa piątej generacji, która ma zastąpić technologię mobilną 4G. Oznacza to, że najnowsza generacja sieci komórkowej ma być szybsza i niezawodna. Dotyczy to zwiększenia prędkości transferu (pobieranie do 20Gb/s, a wysyłanie do 10Gb/s, czyli dziesięciokrotnie szybsze pobieranie), zminimalizowane opóźnienia (maksymalne opóźnienie ma wynosić 4ms), niezawodność i utrzymywanie dobrego połączenia podczas przemieszczania się z prędkością nawet do 500km/h. Dzięki temu korzystając z sieci 5G nie będą zacinać Ci się rozmowy wideo, a jakość dźwięku i obrazu będzie świetna.

Jedziesz w pociągu i nie masz zasięgu? Jeżeli masz zasięg 5G, to nie będzie tego problemu! Jesteś na koncercie i chcesz wrzucić filmik na swój profil w mediach społecznościowych? Zazwyczaj jest mała szansa, abyś przesłał film, ponieważ wokół Ciebie jest za dużo ludzi. Dzięki sieci 5G to się zmienia, ponieważ twórcy nowej technologii zadbali o to, aby 5G obsługiwało nawet milion urządzeń na 1 kilometr kwadratowy! Taką właśnie specyfikację o sieci 5G opublikował Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny.

Czy każdy może korzystać z sieci 5G?

Odpowiedź brzmi: tak, karzy użytkownik może korzystać z sieci 5G, ale trzeba spełnić pewne warunki. Przede wszystkim, Twój smartfon musi mieć wbudowany modem, który obsługuje technologię sieci 5G. Po zakupie telefonu musisz wymienić kartę SIM, która będzie uwzględniać 5G. Upewnij się, że Twój operator oferuje usługę w sieci 5G. W lajt mobile możesz korzystać z technologii 5G w wybranych ofertach na abonament, ponieważ naszym partnerem technologicznym jest sieć Plus.

Co to jest sieć i jakie korzyści płyną z korzystania z sieci 5G

Czym różni się 3G i 4G od sieci 5G?

Technologia w sieci 5G wyróżnia się na tle swoich poprzedników, czyli 4G i 3G. Choć 4G jeszcze przez długi czas będzie nam towarzyszyć, ponieważ wprowadzenie nowej generacji jest procesem – wszyscy muszą mieć telefony obsługujące 5G. Jednak 3G to już przeszłość, przesyłanie danych jest tak wolne, że polscy operatorzy powoli rezygnują z korzystania z trzeciej generacji sieci komórkowej.

Masz odpowiedni smartfon i chcesz korzystać z sieci 5G? Wejdź na stronę lajt mobile i wybierz najlepszą dla siebie ofertę. Sprawdź, jak przenieść numer online do lajt mobile!

UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

Zadzwoń do Konsultanta Biznesowego: 727727187

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto