A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Zmień kontrast Włącz kontrast dla strony.

NOWINKI

Komunikatory internetowe pod lupą – ranking!

2021/02/19
skype and slack

Komunikatory internetowe pod lupą – ranking!

Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez komunikatorów internetowych. Potrzebujemy być w stałym kontakcie ze światem, ale wykorzystujemy je również w szkole i pracy. Doceniliśmy je w momencie, gdy zastała nas pandemia. Nauczyciele zaczęli prowadzić lekcje online, a pracownicy w miarę możliwości przenieśli się na home office. Najlepsze i najpopularniejsze komunikatory internetowe? Sprawdź, nasz lajtowy ranking.

 

Messenger

Messenger jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do komunikowania się, więc nie trzeba go specjalnie przedstawiać. Twórcy aplikacji dokładają wszelkich starań, aby stale ulepszać komunikator. Użytkownicy chętnie korzystają z nowych rozwiązań. Tworzenie wirtualnego pokoju to aranżowanie “wirtualnego miejsca”, w którym może się spotkać aż 50 osób. Instrukcje znajdziesz na ekranie.

Blokada Face ID i Touch ID to jedna z nowszych funkcji Messengera. Dzięki tej opcji możesz włączyć blokadę Face lub Touch ID w celu zabezpieczenia dostępu do aplikacji. Jednak na razie ta funkcja jest dostępna tylko dla użytkowników systemu iOS. Wyciszanie historii znajomych, czyli pożegnanie się z męczącymi relacjami znajomych. Nie masz ochoty oglądać story? Wycisz relację, to naprawdę proste. W dowolnym momencie możesz wrócić do poprzedniego stanu.

aplikacja ciaza

 

Skype

Skype towarzyszy nam od wielu lat, program pojawił się na rynku wcześniej niż Messenger i miał spełniać inną rolę. Jest to program przeznaczony głównie do rozmów wideo, choć jest tam również funkcja czatu. Obecnie Skype oferuje nam bardzo dobrą jakość wideo, ponadto jeśli nie chcesz, aby osoba/osoby po drugiej stronie widziała to, co jest za Twoimi plecami, możesz użyć funkcji rozmazania tła.

W czasie pandemii większość rozmów kwalifikacyjnych odbywa się właśnie za pomocą Skype. Skorzystaj z opcji nagrania rozmowy, gdyż będziesz mógł przeanalizować spotkanie i wyciągnąć wnioski – co poszło świetnie, a nad czym trzeba jeszcze popracować. Zdarza się, że podczas spotkań rekrutacyjnych trzeba udostępnić ekran, a Skype daje Ci taką możliwość. Skype jest jednym z programów, który nie traci na popularności.

aplikacja ciaza

 

Slack

Slack, czyli rewelacyjne narzędzie do komunikacji grupowej, które wykorzystywane jest nawet w największych korporacjach. Ta aplikacja świetnie zastępuje komunikację mailową, która czasem bywa uciążliwa. Możesz wysyłać wiadomości do pojedynczych osób, jak i do grup. Slack ma świetnie dopracowaną wyszukiwarkę, dzięki której z pewnością odnajdziesz informację, której szukasz.

Notyfikacje, czyli usprawnienie komunikacji. Twój współpracownik jest offline, a zależy Ci, żeby trafiła do niego cenna informacja? Wpisz komunikat, a następnie oznacz osobę, np. @Magda. Dzięki temu Magda dostanie powiadomienie, że czeka na nią wiadomość. Użytkownicy twierdzą, że jest to najczęściej wykorzystywana funkcja na co dzień. Ta aplikacja jest zdecydowanie najlepsza do porozumiewania się grupowego.

 

WhatsApp

To jedna z bardziej lubianych aplikacji do prywatnego użytkowania, choć nie tylko. Osoby, które nie mają Messengera ani innego komunikatora, wybierają właśnie WhatsApp, ponieważ wystarczy mieć numer telefonu drugiej osoby. Jeśli ta osoba ma zainstalowanego WhatssApp’a, możecie ze sobą rozmawiać. Jest to aplikacja bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze.

Dzięki tej aplikacji możesz przesyłać wiadomości tekstowe oraz głosowe. Chcesz podzielić się zdjęciami z wakacji? Żaden problem – wybierasz zdjęcia i wysyłasz dalej. Możesz podzielić się również różnymi dokumentami. Jedną z najczęściej używanych opcji, jest możliwość połączeń wideo, których jakość jest naprawdę dobra.

To tylko kilka najpopularniejszych komunikatorów. W naszym lajtowym rankingu znalazły się aplikacje, których najczęściej używa nasza lajtowa ekipa. A Wy również używacie tych komunikatorów? Podzielcie się z nami swoimi doświadczeniami!

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.