A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Zmień kontrast Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

O co chodzi z tym 5G? Mamy się czego obawiać?

2021/07/09

5G, czyli piąta generacja sieci komórkowej już dostępna. Najnowsza generacja 5G cechuje przede wszystkim szybkością przesyłania danych – różnica jest kolosalna w porównaniu do 4G. Dodatkowo zmniejszą się opóźnienia i więcej urządzeń będzie mogło połączyć się z nadajnikami. Sprawdź, co to jest 5G i dlaczego warto korzystać z piątej generacji sieci komórkowej.

Co to jest 5G?

Obecnie zazwyczaj korzystamy z 3 i 4 generacji. Piąta cechuje się dużo większą prędkością przekazywania danych, opóźnienia są praktycznie niezauważalne, a połączenia bardziej stabilne. W praktyce oznacza to, że podczas korzystania z Internetu, Twoja sieć będzie bardziej płynna, a ładowanie się będzie trwało krócej.

Czy zdarzyło Ci się, że byłeś na koncercie lub w innym zatłoczonym miejscu i chciałeś skorzystać z Internetu, ale nie mogłeś? Nic dziwnego, 4G obsługuje małą liczbę urządzeń na kilometr kwadratowy (małą w porównaniu do 5G). 5G umożliwia podłączenie do sieci nawet milion urządzeń na kilometr kwadratowy! Teraz bez problemu będziesz mógł przesłać swoim bliskim filmik z koncertu. Jednak przeznaczenie 5G jest takie, że najnowsza generacja sieci przyczyni się do rozwoju sztucznej inteligencji, inteligentnego przemysłu, miasta czy transportu.

Co z tymi niezauważalnymi opóźnieniami? 5G w praktyce pokazuje, że system reaguje 100 razy szybciej niż internet LTE. Jak szybko 5G zdominuje powszechną sieć 4G? Zobaczymy w praktyce, choć zapowiada się bardzo szybkie tempo.

Poznaj ofertę lajt mobile

Kup telefon, który obsługuje 5G

Czy każdy może korzystać z 5G? W teorii tak, w praktyce niekoniecznie. Choć sieć jest dostępna już w prawie całej Polsce, pamiętaj, że musisz spełnić 1 warunek. Musisz kupić nowy smartfon, który będzie dostosowany do obsługiwania sieci 5G. Być może Twój smartfon ma taką funkcję, sprawdź to. 

Jaka sieć obsługuje 5G?

Nie wszyscy operatorzy w Polsce oferują dostęp do sieci 5G. Sieć komórkowa lajt mobile korzysta z nadajników sieci Plus, a zasięg w technologii 5G oferuje w wybranych usługach na abonament. Lajt mobile jest wirtualnym operatorem, dlatego wszystkie sprawy załatwiasz bez wychodzenia z domu. Jeżeli chcesz przenieść numer, wystarczy, że wypełnisz formularz, a resztę formalności załatwią za Ciebie. Wejdź na stronę i zobacz jak przenieść numer do lajt mobile!

Wybierz najlepszą ofertę na abonament z 5G i internetuj na lajcie!

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.