A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Zmień kontrast Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Od października zaczynasz studia?

2021/09/14
Dziewczyna stoi pod ścianą z książką i papierami przy twarzy

Rok akademicki zbliża się wielkimi krokami! Przejście ze szkoły średniej na studia to duży krok, ale z pewnością będzie do dla Ciebie wspaniały czas. Sprawdź, o czym musisz pamiętać przed rozpoczęciem studiów!

Różne godziny zajęć, kolokwia i egzaminy 

System nauki na studiach wygląda zupełnie inaczej niż w szkole średniej, więc przygotuj się na duże zmiany! Na początku najciężej przestawić się na długość trwania zajęć. Zazwyczaj zajęcia na studiach trwają 90 minut (zdarzają się wyjątki, są zajęcia, które trwają 60 czy 120 minut), czyli dwie godziny lekcyjne, tylko bez przerwy.

Ponadto zajęcia prowadzone są o różnych porach, więc bądź gotowy na to, że w poniedziałki możesz mieć np. troje zajęć – jedne o godzinie 8.00, następne o 15.00, a jeszcze kolejne o 18.00. Kolejną zmianą jest brak sprawdzianów i kartkówek  – zamiast nich są kolokwia (odpowiedniki klasówek) i dość popularne są wejściówki (czyli takie kartkówki na początku zajęć). Przedmioty kończą się egzaminami lub zaliczeniami (zaliczeniem może być projekt, napisanie pracy i wiele innych), dlatego styczeń/luty i czerwiec/lipiec to najintensywniejsze okresy podczas studiów.

przejdx do lajt mobileJednak studia to nie tylko nauka, ale i niesamowita przygoda! Studenckie imprezy i poznawanie nowych ludzi to sama przyjemność!

Internet mobilny dla studentów 

Dlaczego dla studentów najlepszy będzie internet mobilny? Po pierwsze masz dużo GB za naprawdę niską cenę (w lajt mobile 300 GB internetu mobilnego kupisz już za 39,99 zł). A jak wiemy, studenci są oszczędni, ponieważ mają inne wydatki związane ze studiami. Dlatego cena gra główną rolę.

Kolejną sprawą jest wygoda i mobilność. Jeśli podpiszesz umowę na internet stacjonarny w mieszkaniu, zazwyczaj musisz dzielić się kosztami z współlokatorami, co bywa uciążliwe, ponieważ podpisując umowę musisz pilnować płatności i „ścigać” lokatorów co miesiąc.

Po drugie – z internetu stacjonarnego możesz korzystać wyłącznie w mieszkaniu. A chyba mało który student jest w stanie funkcjonować bez internetu w telefonie. Bez niego nie sprawdzisz autobusu, planu zajęć czy nie kupisz karty miejskiej. Więc po co płacić dwa razy – za internet stacjonarny i mobilny? Kupując internet mobilny jesteś w stanie oszczędzić nawet 60 zł miesięcznie!

Po trzecie – co jeśli nadejdzie 4 fala covida i będziesz musiał wyprowadzić się z wynajmowanego mieszkania, w którym podpisałeś umowę na internet? Albo będziesz płacić, albo zerwiesz umowę i zapłacisz niemałą karę za przerwanie umowy. Nie warto!

Wejdź na stronę lajt mobile i sprawdź ofertę internetu mobilnego. To się opłaca! A może opłacać się podwójnie, jeśli skorzystasz z naszej oferty Poleć znajomego

poznaj oferte i przejdz do lajt mobile

 

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.