fbpxPrzepis na udane Halloween Party!

30/10/2020

WSZYSTKIE

Przepis na udane Halloween Party!

Jak to jest z tym halloween? W Polsce mimo wielu sprzeciwów zyskuje na popularności. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – kolejny powód do spotkania się z przyjaciółmi i do zabawy! To praktycznie jedyny dzień w roku, kiedy każdy może puścić wodze swojej fantazji i przebrać się za co chce – od upiora, po śmieszne stworzenie lub ulubioną postać z kreskówki.

Krótko o samym Halloween

Każdego roku wieczorem 31 października, czyli na dzień przed polskim świętem wszystkich świętych obchodzi się Halloween. Zwyczaj ten największą popularnością cieszy się w USA, Kanadzie, UK i Irlandii. Do naszego kraju ten trend przybył w latach 90 wraz z napływem innych popularnych wtedy zwyczajów za granicą.

Najbardziej charakterystyczna dla tego święta jest dynia. Często wydrążona i podświetlona z wyciętymi zębiskami i oczami przypominająca upiora, a przy okazji daje nam wiele zabawy przy przygotowaniu dekoracji.

Halloween powstało z myślą o oswojeniu się z odejściem z tego świata. Wiele kultur – w tym hiszpańska traktuje ten dzień na wesoło, aby ludzie przestali się bać. W Polsce ten temat jest dalej kontrowersyjny i wzbudza wiele negatywnych emocji. Jeżeli natomiast podejdziemy do sprawy z dystansem, to na pewno znajdziemy złoty środek i będziemy mogli cieszyć się szaloną Halloweenową zabawą z przyjaciółmi nie urażając tym samym niczyich uczuć.

Jak przygotować idealną imprezę na Halloween?

Od czego zacząć? Przede wszystkim od ustalenia motywu przewodniego imprezy, co jest zawsze kwestią wyobraźni organizatora. Warto pomyśleć o czarnych charakterach z bajek, o zlocie czarownic, o Addamsach, czy np. o superbohaterach! Ważna jest też dobra komunikacja ze swoimi gośćmi, aby każdy wiedział jaki motyw przewodni obowiązuje na planowanej imprezie i za co mogą się przebrać.

Aby zaktywizować swoich gości do przyjścia w strojach na Halloween Party warto zorganizować jakiś atrakcyjny konkurs z nagrodami lub wybory “upiora” imprezy. To zawsze działa i wówczas każdy angażuje się w 100% w dobór przebrania, halloweenowy make-up, itp.

Zadbaj o wystrój!

Jak wiadomo – na każdym przyjęciu trzeba stworzyć odpowiedni klimat i dopasować wnętrze do motywu przewodniego imprezy. Jeżeli zdecydujemy się np. na motyw Rodziny Addamsów, wówczas warto postawić na sztuczne pajęczyny, świece, czaszki, nietoperze i oczywiście pająki – najlepiej zwisające ze swoich sieci. To samo w przypadku innych pomysłów na tematykę imprezy. Zawsze można zasięgnąć inspiracji na forach internetowych, blogach, a także na serwisach społecznościowych, np. Pinterest. Tam na pewno każdy znajdzie wiele ciekawych inspiracji do stworzenia idealnego klimatu na swoim przyjęciu.

Nie zapomnij o przekąskach i halloweenowych napojach!

Na każdym przyjęciu musi znaleźć się coś do przekąszenia. Halloweenowe przepisy na mini kanapeczki, ciasteczka, koreczki to jedno wielkie szaleństwo. W sieci znajdziecie ogrom świetnych pomysłów zarówno na przekąski, a przede wszystkim na dekoracje jedzenia w klimacie imprezy. Oczywiście nie wszystkie przekąski muszą być w kształcie obciętych paluchów, oczu czy pająków. Wystarczy, że tylko u kilku z nich zaakcentujemy tematykę przyjęcia. To samo dotyczy napojów. Dzięki barwnikom spożywczym jesteśmy w stanie zmienić kolor każdego napoju, np. w krwistą czerwień.

Atrakcje dla swoich gości!

Statystycznie najlepsze imprezy to takie, na których można porozmawiać, poznać nowych ludzi i potańczyć! Zadbaj zatem o miejsce do siedzenia, ale przede wszystkim o parkiet!
To zawsze się sprawdza, a po wypiciu upiornego ponczu nogi same rwą się do tańca! Muzyka też jest istotna – stylem musi być odpowiednio dopasowana do naszych gości, ale pasować także do samego klimatu imprezy. Jeżeli jest to dla nas zbyt trudne zadanie – zawsze możemy przeplatać przykładowo: co trzeci utwór jakimś mrocznym kawałkiem.

Poza doborem muzyki i miejscem do tańca warto porwać się na przygotowanie gier, zabaw, konkurencji, czy tak jak wspominaliśmy wcześniej – konkursy na najlepsze przebranie. Aktywizowanie swoich gości zawsze będzie dobrze odebrane.

Podczas każdej imprezy najważniejsza jest atmosfera. Postaraj się o zbudowanie listy gości, którzy tak jak Ty lubią przebierane imprezy i chętnie ze sobą przebywają! To bardzo ważne, bo choćbyśmy mieli najlepszy wystrój, świetne atrakcje i przekąski – nic nie zastąpi idealnie dobranego towarzystwa i świetnej zabawy!

najpopularniejsze

Abonament w biznesie

16/01/2020

czytaj

Polecenie znajomych – zarabiaj na swojej sieci.

27/08/2019

czytaj

Bonus krajowy - czyli jak dbamy o to, abyś nie przepłacał.

27/08/2019

czytaj