A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Zmień kontrast Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Skasowane zdjęcia z telefonu. Czy można je odzyskać?

2021/02/02
Odzyskiwanie skasowanych zdjęć z telefonu

Skasowane zdjęcia z telefonu. Czy można je odzyskać?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że przez przypadek usunąłeś cenne dane? Myślisz, że zdjęcia z wakacji, urodzin czy pierwszego uśmiechu dziecka przepadły? Na szczęście obecnie mamy wiele możliwości, aby je odzyskać. Sprawdź, co możesz zrobić w takiej sytuacji. 

 

Aplikacje do odzyskiwania danych – Android

Jeśli jesteś w stu procentach pewien, że zdjęcia nie znalazły się w koszu czy w innym katalogu w pamięci Twojego urządzenia, skorzystaj z aplikacji, które przeznaczone są do odzyskiwania danych. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze i najbardziej skuteczne apki do przywrócenia skasowanych zdjęć. 

 

DiskDigger photo recovery

Dzięki DiskDigger odzyskasz utracone zdjęcia z pamięci wewnętrznej, a nawet z karty pamięci. Proces odzyskiwania danych możesz wykonać nawet, jeśli wcześniej sformatowałeś kartę pamięci.  Aplikacja nie wymaga rootowania, jednak bez tego DiskDigger będzie mieć ograniczone możliwości i skanowanie odbędzie się poprzez przeszukiwanie pamięci podręcznej. . Natomiast jeśli Twój smartfon jest zrootowany, apka przeszuka całą pamięć urządzenia, więc szansa na odzyskanie zdjęć jest zdecydowanie większa. 

 

DigDeep Image Recovery

To prosta w obsłudze aplikacja, która podobnie jak DiskDigger przeszukuje pamięć wewnętrzną i kartę SD, a następnie szybko odzyskuje zdjęcia. Prosty interfejs sprawia, że obsługa apki jest naprawdę prosta. Możesz przywrócić wszystkie typy obrazów – jpg, jpeg i png. Nie ma potrzeby rootowania telefonu, a odzyskane zdjęcia nie tracą na jakości. Musisz uzbroić się w cierpliwość, ponieważ skanowanie może trochę potrwać, gdyż aplikacja prześwietla wszystkie foldery.

 

Recova Photos Recovery

Recova podobnie jak powyższe aplikacje, jest programem do odzyskiwania zdjęć. Cechuje się tym, iż odzyskane pliki możesz przesłać bezpośrednio na Dysk Google’a, Dropbox’a lub e-maila. Nie potrzebujesz podłączać telefonu do komputera, nie musisz również go rootować. Kopia zapasowych danych także nie jest potrzebna, ponieważ Recova radzi sobie z odzyskiwaniem zdjęć bez dostępu do kopii. Minusem tej aplikacji jest to, że działa tylko na telefonach marki Huawei. 

 

Odzyskiwanie danych z iPhone’a

Jest kilka sposobów na odzyskiwanie danych z telefonów marki Apple. Po pierwsze, możesz użyć backupu iCloud. Jest to bardzo skuteczna metoda, jednak przywrócenie danych w tym przypadku jest możliwe wyłącznie, gdy wcześniej zainstalujesz backup. Podobnie jest z PhotoStream i iTunes – jeśli są aktywne, bez problemu odzyskasz zdjęcia. 

Jeżeli używasz chmury typu Dropbox, Google lub Zdjęcia OneDrive i zapisałeś tam zdjęcia, musisz po prostu się zalogować i pobrać te, które chcesz mieć ponownie w pamięci wewnętrznej. Zdarza się, że iPhone automatycznie przesyła dane do chmury, więc warto sprawdzić, czy się tam nie znalazły.

W przypadku, gdy nie uda Ci się odzyskać utraconych danych, skorzystaj z usług profesjonalistów. Najlepszym sposobem jest zapobieganie utraty zdjęć, czyli tworzenie kopii zapasowych. Zapisz zdjęcia nawet w kilku miejscach, a będziesz mieć pewność, że Twoja pamiątka nie przepadnie.

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.