fbpxSkładany smartfon - Samsung Galaxy Fold. Hit czy kit 2020 r.?

13/11/2020

WSZYSTKIE

Składany smartfon – Samsung Galaxy Fold. Hit czy kit 2020 r.?

Samsung Galaxy Fold, który miał premierę w 2019 r., szybko doczekał się kolejnej, ulepszonej wersji, czyli Samsung Galaxy Z Fold 2. Według recenzji miłośników technologii, jest to obecnie najlepszy, składamy smartfon na rynku.

Smartfon czy tablet?

Ze smartfona możesz korzystać na dwa sposoby. Pierwszy, czyli smartfon złożony. Nie da się ukryć, że jest gruby, ale można się do tego przyzwyczaić. Ekran pokryty jest dobrej jakości szkłem. Drugi sposób to Galaxy Z Fold rozłożony, który według wielu przypomina tablet. Po otworzeniu smartfona widzimy duży, wygodny ekran, a całość przypomina tablet.

Samsung Galaxy Z Fold 2

Ramy są aluminiowe, jednak nie przeszkadza to np. w dokonywaniu płatności online, ponieważ mamy wsparcie płatności zbliżeniowych NFC. Niestety mimo solidnej obudowy, musimy zapomnieć o opcji wodoszczelnej ze względu na główną funkcję produktu, czyli składanie i rozkładanie.

Ekrany

Pierwszy ekran (zewnętrzny) jest większy od swojego poprzednika z 2019 r. Jest to 6,23“ Super AMOLED o rozdzielczości 816×2269, 372 ppi. Da się go obsługiwać jedną ręką, choć czasami jest to utrudnione, ponieważ ekran jest wąski i długi. Jego ogromnym plusem jest to, że możesz korzystać z wszystkich aplikacji i funkcji smartfona, bez konieczności rozkładania go. Jednak jeśli chcesz zainwestować w ten model, na pewno bardziej interesuje się Fold 2 po rozłożeniu.

Drugi ekran (wewnętrzny) ma przekątną aż 7,6 cala, jest to Dynamic AMOLED 2X z rozdzielczością 1768×2208, 372 ppi. Robi wrażenie! W pierwszej chwili zachwycamy się urządzeniem, jednak wiele osób twierdzi, że po godzinie użytkowania, smartfon staje się niewygodny, a konkretnie za ciężki do trzymania w dłoni. Dlatego nie ma znaczenia, czy korzystasz z telefonu w formie złożonej lub rozłożonej.

Dla kogo?

Kto byłby zachwycony tym smartfonem? Miłośnicy gier oraz filmów. Galaxy Z Fold 2 daje ogromne możliwości, jeśli chodzi o granie. Po pierwsze mamy większy ekran, więc jest nam wygodniej. Po drugie, ośmiordzeniowy procesor i świetny wyświetlacz dają radę. Podobnie jest z oglądaniem np. Netflixa.

Położenie się w łóżku z laptopem nie jest zbyt wygodne, gdyż możemy zasnąć i przez przypadek uszkodzić. Nie możemy też leżeć w wygodnej pozycji. Dlatego większość osób ogląda filmy na smartfonie, ale w tym przypadku jest to duże obciążenie dla oczu. Samsung jest do tego idealny, ponieważ możesz ułożyć się w ulubionej pozycji i zacząć grać lub oglądać film. A przecież mamy już długie, jesienne wieczory!

skladany_smartfon

Idealny smartfon?

To już zależy od preferencji. Jeśli interesuje Cię codzienne, wygodne użytkowanie, to Galaxy Fold 2 nie jest dla Ciebie. Na co dzień korzystamy ze smartfonów w kolejce u lekarza, na przystanku czy w przerwie na lunch. Niektórzy cenią sobie obsługę smartfona jedną ręka, inni wolą duże smartfony.

Nie otrzymasz tu jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: czy warto kupić Galaxy Zz Fold 2, ponieważ to wszystko zależy od indywidualnych preferencji i w tym przypadku budżetu, gdyż ten model Samsunga kosztuje 8-9 tys.

Jeśli lubisz grać w gry i oglądać filmy, powinieneś mieć dużo internetu. Rozważałeś zakup internetu mobilnego? Dzięki niemu możesz umilać sobie czas poprzez oglądanie kolejnego odcinka serialu podczas podróży w pociągu, plażowania czy podróży do pracy. Wejdź na www.lajtmobile.pl i sprawdź nasze oferty!

najpopularniejsze

Abonament w biznesie

16/01/2020

czytaj

Polecenie znajomych – zarabiaj na swojej sieci.

27/08/2019

czytaj

Bonus krajowy - czyli jak dbamy o to, abyś nie przepłacał.

27/08/2019

czytaj