A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

NOWINKI

Smartwatch, czyli co to jest i jakie posiada funkcje? 

2020/12/08
Co to jest smartwatch?

Smartwatch, czyli co to jest i jakie posiada funkcje? 

Jak dobrze wiemy, zegary są niezbędnym przedmiotem w naszym życiu. Dlatego są one głęboko zakorzenione w kulturze świata, począwszy od pierwszego zegara, który powstał w Egipcie około 800 lat p.n.e. Rozejrzyj się dookoła, a na pewno w pobliżu znajdziesz przynajmniej jeden zegar. 

 

Obecnie często sprawdzamy godzinę na telefonie, jednak większość z nas posiada zegarek na rękę, ponieważ jest on elementem ozdobnym, a bardzo często oznacza on nasz status finansowy. W ostatnim czasie możemy zauważyć na ulicy, w pracy czy w szkole wiele osób, które noszą smartwatche. Czym one są, jakie posiadają funkcje oraz czy warto zainwestować w ten sprzęt elektroniczny? Poniżej znajdziesz odpowiedź na te pytania. 

 

Co to jest smartwatch? 

Smartwatch to po prostu inteligentny, elektroniczny zegarek. Na początku zainteresowane nim były głównie osoby, które dbają o swoją kondycję fizyczną. Można powiedzieć, że wzrost popularności smartwatchy spowodował, że osoby, które nie do końca dbały o swoją formę, zmieniły nastawienie i automatycznie zaczęły kontrolować np. dzienną liczbę przemierzonych kroków. Nieobce są nam zdjęcia na Instagramie, na których widnieje smartwatch na ręce, a na wyświetlaczu liczba przemierzonych kroków z danego dnia. 

 

Te niepozorne urządzenia zostały docenione przez użytkowników, ponieważ mogą być połączone ze smartfonem, a nierzadko potrafią go zastąpić, np. podczas jazdy samochodem lub w trakcie joggingu. Smartwatche, tak jak zwykłe zegarki stały się ozdobą, a obecny wybór pasków i bransolet pozwoli dopasować inteligentne zegarki do indywidualnego stylu każdego z nas.

 

Wyświetlacz ma znaczenie

Poza ozdobną bransoletą, smartwatch posiada całkiem spory wyświetlacz, który odgrywa tu bardzo ważną rolę. Po pierwsze musi być dobrze widoczny w świetle słonecznym, bo przecież podczas treningu nie mamy czasu, aby zrobić ręką cień w celu odczytania parametrów z zegarka. Smartwatche posiadają wyświetlacze LCD, dobrze znane z popularnych smartfonów. Matryce inteligentnych zegarków to m.in. Super AMOLED, AMOLED, IPS LCD czy P-OLED. Użytkownicy najbardziej chwalą sobie wyświetlacz Super AMOLED. 

 

Jakie są jego funkcje?

Funkcje różnią się w zależności od modelu smartwatcha. Jednak do tych podstawowych należy udostępnianie komunikatów z Twojego smartfona. Masz telefon w torebce, w plecaku lub leży w innym pokoju? To nie problem! Wystarczy zerknąć na zegarek, aby dojrzeć SMS-a. Podobnie jest z przeglądaniem Facebooka, nie musisz używać do tego smartfona czy komputera. Masz możliwość zmiany niektórych funkcji telefonu, np. możesz sterować odtwarzaczem muzycznym. 

 

Dla wielu użytkowników ważne są funkcje fitness. Zalicza się do nich czujnik, który mierzy liczbę wykonanych kroków. Ostatnio jest to jedna z najbardziej pożądanych funkcji, o czym mówiłam już wcześniej. Oprócz tego możemy mierzyć liczbę spalonych kalorii oraz uzyskać informacje o przebytym dystansie

 

Smartwatche mierzą także tętno, robią to za pomocą fotosensorów. Na rynku znajdziesz zegarki przeznaczone do konkretnej dyscypliny sportowej, możesz sprawdzić dzięki nim, czy Twoja godzina na basenie była efektywna, z jaką siłą odbiłeś piłkę podczas grania w siatkówkę, a nawet czy prawidłowo odbijasz piłkę golfową.

 

Czy warto kupić smartwatcha?

Oczywiście to zależy od indywidualnych preferencji, jednak warto mieć ze sobą taki gadżet. Potwierdzają to użytkownicy smart zegarków, którzy dzięki temu sprzętowi zaczęli więcej chodzić, żeby zrobić dzienny limit kroków. To jest wciągające i jednocześnie ma bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie. Poza tym, świetnie prezentuje się na dłoni!

Połącz go ze swoim smartfonem! Żeby móc korzystać np. z przelądania facebooka, musisz mieć dostęp do internetu mobilnego (szczególnie, jeśli jesteś poza domem). Wejdź na stronę lajtmobile.pl i sprawdź ofertę internetu mobilnego: https://lajtmobile.pl/internet/internet-mobilny/.

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc