fbpx

Co to jest roaming i jak go włączyć?

Dowiedz się co to jest roaming i jak go włączyć

Roaming – to słowo odmieniamy przez wszystkie przypadki, kiedy rozmawiamy o zagranicznych podróżach. Telefon za granicą jest niezbędny, ale potrzebujesz też dobrej oferty na najtańszy abonament, np. u nas – w lajt mobile. 

Z samym pojęciem “roaming” możesz spotkać się w momencie, gdy połączysz się z usługami komórkowymi za pośrednictwem operatora innego niż Twój. Jeśli uruchomisz roaming, możesz bez problemu korzystać z usług telefonii i z łącza internetowego w dowolnym miejscu poza granicami naszego kraju. Dzięki roamingowi na terenie Unii Europejskiej nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów związanych z połączeniami i internetem.

Spis treści
Abonament za 9,99 zł tylko w lajt mobile

Roaming krajowy

Rozróżniamy roaming krajowy i zagraniczny. Zacznijmy od tego pierwszego, czyli roamingu na terenie kraju. Masz polską kartę SIM, jednak wybierasz się do miejsca, w którym nie masz zasięgu swojego operatora. Wtedy łączysz się z siecią innego operatora. Oto przykład: masz numer w Orange, roaming krajowy polega na połączeniu się z nadajnikami Plusa.

Wtedy możesz bez problemu wykonywać połączenia, pisać SMS-y, a czasem nawet korzystać z Internetu. Pamiętaj, że jeśli chcesz, aby ta usługa zadziała, musisz mieć ustawiony “automatyczny wybór operatora”. Lepiej upewnić się, że Twój operator umożliwia korzystanie z roamingu krajowego i czy używanie go nie ponosi za sobą dodatkowych kosztów (zapoznaj się z ofertą swojego operatora).

Roaming zagraniczny

Roaming zagraniczny działa na podobnej zasadzie jak krajowy. Czyli korzystasz z usług swojego operatora za pośrednictwem sieci operatora innego kraju. W Unii Europejskiej możesz korzystać z roamingu tak jak w kraju – połączenia głosowe, SMS-y, MMS-y oraz łącze internetowe według cen Twojego operatora. Pamiętaj, że każdy operator ma inną ofertę i mogą być jakieś ukryte koszty, dlatego zawsze przy podpisywaniu umowy, dokładnie prześledź warunki, na które się zgadzasz. Upewnij się również, że kraj, do którego się wybierasz należy do UE.

Roaming zagraniczny jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ możesz leżeć na plaży i oglądać film lub przeglądać media społecznościowe. Niestety w momencie korzystania z Internetu czy wykonywania połączeń głosowych poza UE, musisz pamiętać, że ceny są znacznie wyższe, a zasięg ograniczony.

Roaming zagraniczny a połączenia międzynarodowe

Roaming zagraniczny to zupełnie coś innego niż połączenia międzynarodowe. Najprościej rzecz ujmując, jeśli jesteś na wakacjach za granicą i wykonujesz połączenie do kraju (do osoby, która ma polską kartę SIM), korzystasz z roamingu zagranicznego. Natomiast jeżeli jesteś w Polsce, ale dzwonisz do znajomego, który mieszka w Hiszpanii i ma hiszpański numer, wówczas wykonujesz połączenie międzynarodowe. Pamiętaj o tej różnicy, ponieważ ceny połączeń mogą znacząco się różnić.

Chcesz poznać naszą ofertę? Zamów kontakt!

Oddzwonimy i pomożemy ci wybrać najlepszą ofertę!

Jak włączyć roaming na Androdzie?

Są różne opcje, m.in. połączenie się z konsultantem swojego operatora, jednak przedstawiamy najprostszy sposób.

1. Wejdź w Ustawienia.
2. Następnie w Sieć i internet (czasem nazywa się to Wi-Fi i internet).
3. Następnie w Sieć komórkowa (może być również SIM i sieci).
4. Wybierz SIM 1 lub SIM 2.
5. Kliknij włączamy Roaming.

Jak włączyć roaming na systemie iOS?

Włączanie roamingu na urządzeniach marki Apple wygląda podobnie jak na Androidzie.

1. Wejdź w Ustawienia.
2. Następnie w Sieć komórkowa.
3. Kolejno Opcje danych komórkowych.
4. Na końcu włączamy Roaming danych.

Wyjazdy zagraniczne – internet mobilny to coś dla Ciebie

Podczas wakacji często mamy za mało internetu, a chcielibyśmy na bieżąco dzielić się zdjęciami w mediach społecznościowych lub oglądać Netflixa na plaży pod parasolem. Jednak do tego potrzebujemy internetu mobilnego, a raczej dużej liczby GB łącza. Twój operator nie oferuje Ci wystarczająco dużo internetu? Sprawdź ofertę w lajt mobile i wybierz pakiet odpowiedni dla siebie. Szczegóły znajdziesz na: www.lajtmobile.pl 

UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

Zadzwoń do Konsultanta Biznesowego: 727727187

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto