fbpx

Jak sprawdzić ile GB w roamingu mam w swoim pakiecie na abonament?

Jak sprawdzić ile GB w roamingu masz w swoim pakiecie na abonament?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, więc coraz więcej z nas zaczyna myśleć o weekendowych podróżach po Europie. Promocyjne ceny biletów popularnych linii lotniczych kuszą każdego, kto choć na chwilę chce zmienić otoczenie, zjeść prawdziwą, włoską pizzę, francuskie makaroniki czy sałatkę grecką lub skosztować innych, europejskich specjałów.

Jednym z kluczowych elementów, których nie może nam zabraknąć podczas takiego weekendowego tripa jest oczywiście Internet. Do niedawna transfer danych za granicą był bardzo problematyczny. Teraz poprzez roaming możemy rozmawiać i wysyłać wiadomości za darmo oraz korzystać z internetu mobilnego w ramach swojego transferu dostępnego za granicą. 

Spis treści

727 701 727

Zamów przez telefon

Zamów przez telefon

Roaming, czyli internet za granicą bez dodatkowych opłat

Przed planowanym wyjazdem za granicę należy sprawdzić, ile GB możemy wykorzystać bez dodatkowych kosztów. We wszystkich krajach UE możemy liczyć na niskie ceny korzystania z internetu mobilnego w ramach danych roamingowych. Na terenie Unii Europejskiej i terytoriów zależnych oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego obowiązują przepisy Roam Like At Home (RLAH). Dzięki tej inicjatywie z internetu mobilnego można korzystać na takich samych zasadach, jak w kraju. 

1 stycznia 2020 r. nastąpiła zmiana warunków świadczenia usług w roamingu na terenie Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu, wynikająca z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/920 z dnia 17 maja 2017 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 531/2012, zmianę ceny hurtowej za 1 GB w roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie.

Chcesz poznać naszą ofertę?
Wyślij formularz!

Oddzwonimy i pomożemy ci wybrać najlepszą ofertę!

Jak podaje serwis komputerswiat.pl, zmiana obejmuje: 

  • obniżenie wysokości dodatkowych opłat pobieranych w ramach Polityki Uczciwego Korzystania z roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie za wiadomość MMS do 0,18 zł za 10 wysłanych wiadomości MMS 
  • obniżenie wysokości dodatkowych opłat pobieranych w ramach Polityki Uczciwego Korzystania z roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie za transmisję danych do 18,89 zł za każdy GB transmisji danych 
  • obniżenie wysokości dodatkowych opłat pobieranych po przekroczeniu Limitów Roamingowych DATA na korzystanie z transmisji danych w roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie za transmisję danych do 18,89 zł za każdy GB transmisji danych 
  • podwyższenie Limitów Roamingowych DATA na korzystanie z transmisji danych w roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie. 

Internet za granicą w lajt mobile

Jeżeli jesteś lub planujesz być klientem lajt mobile na abonament, to wszystkie informacje o liczbie dostępnych GB w roamingu UE w swoim planie taryfowym znajdziesz w zakładce Dokumenty na stronie www.lajtmobile.pl

Przykładowo:

  • Jeżeli posiadasz ofertę No limit M z 10 GB za 19,99 zł, to w pierwszej strefie roamingowej będziesz mieć do wykorzystania 3,91 GB w ramach planu taryfowego bez dodatkowych opłat.
  • Jeżeli posiadasz ofertę Numer1! z 60 GB za 29,99 zł, to w pierwszej strefie roamingowej będziesz mieć do wykorzystania 5,87 GB w ramach planu taryfowego bez dodatkowych opłat.
  • Jeżeli posiadasz ofertę No limit L! za 49,99 zł, to w pierwszej strefie roamingowej będziesz mieć do wykorzystania 9,79 GB w ramach planu taryfowego bez dodatkowych opłat.

W dokumencie znajdź wysokość opłaty abonamentowej, jaką obecnie płacisz w lajt mobile i dla której wskazano właściwy pakiet GB w roamingu UE. Pomoc możesz także uzyskać na czacie lajt mobile lub pisząc wiadomość na adres: info@lajtmobile.pl.

Jeśli chcesz sprawdzić, ile zostało Ci GB do wykorzystania poprzez roaming UE w ramach abonamentu, to wyślij zgłoszenie z Panelu Klienta lub prześlij wiadomość e-mail na adres: info@lajtmobile.pl. Możesz też skontaktować się z naszym BOK poprzez infolinię 727 700 700.

Strefy roamingowe w lajt mobile

Skąd masz wiedzieć jaki kraj należy do jakiej strefy roamingowej? Odpowiadamy!

W lajt mobile do strefy pierwszej należą: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Gujana Francuska, Gwadelupa, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Martynika, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Reunion, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Watykan i Włochy. 

Natomiast roaming w drugiej strefie należy do: Albania, Andora, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Gibraltar, Kazachstan, Macedonia, Mołdawia, Monako, Wyspy Owcze, Rosja, San Marino, Serbia, Szwajcaria, Turcja, Ukraina i Wielka Brytania.

UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

Zadzwoń do Konsultanta Biznesowego: 727727187

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto