fbpx

Zgubiony telefon – co należy zrobić w kilku prostych krokach?

Dowiedz się co zrobić, gdy zgubisz telefon

Zgubiony telefon! Kto z nas nie zna tego uczucia, kiedy zdajemy sobie nagle sprawę, że w kieszeni lub w torebce czegoś brakuje? Wpadamy wtedy w panikę i zastanawiamy się, gdzie jest telefon. Jego utrata powoduje tak duży niepokój, że nasze działania mogą być chaotyczne i niekiedy bezsensowne. Doradzamy w jaki sposób postąpić, kiedy będziesz próbować odnaleźć zgubiony telefon.

Utrata telefonu to nie tylko utrata często cennego sprzętu, zdecydowanie bardziej wartościowe są dane zapisane na nim, a także na utraconej karcie SIM. Dane osobiste, kontakty do wieloletnich znajomych, zdjęcia, dostępy do bankowości elektronicznej, portali społecznościowych, poczty i wielu innych sprawiają, że zaczynamy się martwić i nie możemy już spać spokojnie, w obawie kto zyskał do nich dostęp.

Spis treści

Zgubiony telefon - co robić?

Jeżeli spotkała Cię ta nieprzyjemność “zgubiony telefon”, to aby załagodzić sytuację i zabezpieczyć swoje dane, musimy wykonać kilka prostych kroków. W pierwszej kolejności należy niezwłocznie zastrzec kartę SIM u obecnego operatora.

W lajt mobile zastrzeżenie karty SIM/numeru jest bardzo proste. Wystarczy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta pod numerem 727 700 700 i zgłosić przyczynę: zgubiony telefon. Ważne, jeśli będziesz dzwonić z innego numeru konsultant BOK, na pewno dokona weryfikacji Twojej tożsamości, aby mieć pewność, że numer do Ciebie należy, a następnie dokona jego zablokowania zgodnie z Twoją dyspozycją. Możesz również wypełnić formularz kontaktowy na stronie www.lajtmobile.pl lub wysłać wiadomość e-mail na adres: info@lajtmobile.pl.

Po zastrzeżeniu, karta SIM staje się bezużyteczna dla niepowołanych osób i nie ma żadnej wartości.

Zgubiony telefon - zgłoszenie zdarzenia na policji

Zgłoś swój zgubiony telefon na najbliższym posterunku policji. Udaj się tam jak najszybciej po fakcie zgubienia/kradzieży, najlepiej z numerem seryjnym – IMEI telefonu (znajdziesz go na pudełku od telefonu).

Policja będzie w stanie namierzyć zgubiony telefon, jeśli ktoś będzie próbował logować się z niego do sieci. Pamiętaj, że zagubione urządzenie może być również użyte przez kogoś do popełnienia przestępstwa, więc lepiej zabezpieczyć własne interesy.

Akcja zgubiony telefon - kolejny krok to duplikat karty SIM

Po kontakcie z Biurem Obsługi Klienta w celu zastrzeżenia karty następnym krokiem, jaki należy wykonać aby zachować dotychczasowy numer telefonu jest wyrobienie duplikatu karty SIM.

Sieć komórkowa lajt mobile w prosty sposób umożliwia uzyskanie duplikatu. Jeśli nie poprosiłeś/aś o jego wyrobienie w momencie zastrzegania karty, należy skontaktować się z BOK w celu wydania nowej karty SIM z tym samym numerem telefonu. Na wskazany przez Ciebie adres, niezwłocznie wyślemy nową kartę.

W przypadku zgubienia lub zniszczenia karty sim opłata za wyrobienie duplikatu w lajt mobile to tylko 20 zł. To niski koszt w porównaniu do utraty smartfona wartego często kilkaset złotych. Jeśli Twój telefon został skradziony i posiadasz dowód zgłoszenia takiej sytuacji na Policji, duplikat karty otrzymasz zupełnie za darmo.

Zgubiony telefon? Dowiedz się co możesz zrobić.

Dodatkowe czynności, które możesz wykonać kiedy masz zgubiony telefon

Te informacje powinny pomóc Ci zachować spokój w momencie utraty urządzenia. Pamiętaj też o tym, że często Twój telefon potrafi schować się pod poduszką albo pod fotelem w samochodzie, dlatego warto zadzwonić na swój numer z innego telefonu, w momencie, gdy zorientujesz się, że czegoś Ci brakuje.

UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

Zadzwoń do Konsultanta Biznesowego: 727727187

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto