A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Czy potrzebna mi poczta głosowa?

2021/05/21
jak wyłączyć pocztę głosową

Czy potrzebna mi poczta głosowa?

Rozładował Ci się telefon lub jesteś poza zasięgiem i nie możesz odebrać telefonu? Nic straconego! Osoba dzwoniąca może zostawić Ci wiadomość na poczcie głosowej, a Ty odsłuchasz ją, kiedy będziesz miał już dostęp do sieci. Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego o poczcie głosowej!

Co to jest poczta głosowa?

Jest to funkcjonalność telefonu, która działa tak, że w momencie, gdy jesteś poza zasięgiem sieci lub nie możesz odebrać telefonu, osoba dzwoniąca usłyszy informację o tym, że jesteś niedostępny, a po sygnale może zostawić Ci wiadomość. Kiedy będziesz już wolny, odsłuchujesz nagranie i możesz skontaktować się z tą osobą.

jak nagrac rozmowe

Zmiana powitania

Gdy masz wyłączony telefon, jesteś poza zasięgiem lub nie odbierasz po kilku sygnałach, osoba dzwoniąca usłyszy automatyczną sekretarkę, jednak jeśli chcesz zostawić swoje powitanie (np. „Cześć, tu Tomek. Nie mogę teraz odebrać, zostaw wiadomość po usłyszeniu sygnału.”), możesz to zrobić m.in. przez kontakt z Biurem Obsługi Klienta Twojego operatora.
Pewnie zastanawiasz się, czy musisz w jakiś sposób aktywować pocztę głosową. Nie musisz! Poczta głosowa jest automatycznie uruchamiana, w momencie aktywacji karty SIM.

Poznaj ofertę lajt mobile

Czy warto mieć pocztę głosową?

To już zależy od Twoich preferencji. Jednak dzięki nagraniom z poczty głosowej masz pewność, że osoba dzwoniąca zostawiła Ci w nagraniu ważne informacje. Często nie doceniamy plusów posiadania poczty głosowej, bo być może na co dzień nikt Ci się nie nagrywa. Ale pamiętaj, że różne sytuacje lubią nas zaskakiwać i możliwe, że ktoś zostawi Ci na poczcie bardzo ważną informację.
Ponadto, jeżeli posiadasz telefon firmowy, to pamiętaj, że tak banalna funkcjonalność, jak poczta głosowa może zaważyć na Twoim wizerunku. Klient nie może się dodzwonić, jednak nie czuje się odrzucony, ponieważ słyszy komunikat, w którym mówisz, że oddzwonisz do niego tak szybko, jak to możliwe.

plusy poczty

Włączanie i wyłączanie poczty głosowej

Jeżeli uważasz, że poczta głosowa nie jest Ci potrzebna, możesz ją bez problemu wyłączyć. Oczywiście wyłączenie jej nie jest na stałe. Chcesz ponownie ją uruchomić? Nie ma problemu! Więcej o wyłączaniu i włączaniu poczty głosowej znajdziesz w artykule „Poczta głosowa – jak włączyć i wyłączyć?”.
W dzisiejszym świecie cyfryzacji nie wyobrażamy sobie życia bez telefonów i Internetu. Dlatego, jeśli chcesz mieć tani internet mobilny lub abonament z internetem, wejdź na stronę lajt mobile i sprawdź najlepsze oferty!

 

Poznaj ofertę lajt mobile

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc