fbpxJaki program antywirusowy na telefon warto wybrać?

25/09/2020

WSZYSTKIE

Jaki program antywirusowy na telefon warto wybrać?

Udział urządzeń mobilnych w ruchu internetowym jest z każdym rokiem coraz większy. Coraz częściej korzystamy ze smartfonów przy zakupach online, transakcjach bankowych i komunikacji mailowej. Przez to coraz więcej zagrożeń czeka na użytkowników mobilnych w Internecie. Szkodliwe oprogramowania, a także przechwycenie danych nie jest już rzadkością. Czasem jesteśmy nieświadomi, że właśnie padliśmy ofiarą przestępstwa. Jak tego uniknąć? Najlepiej jest skorzystać z darmowego programu antywirusowego, który powinien znaleźć się na każdym smartfonie, szczególnie jeżeli często korzystamy z Internetu.

Darmowy antywirus na telefon – konieczność czy dodatkowy benefit?

Współczesne smartfony coraz częściej w pełni mogą zastąpić nam korzystanie z laptopów czy komputerów stacjonarnych. Telefon komórkowy zazwyczaj mamy przy sobie, więc jeśli chcesz zrobić przelew, napisać ważnego maila bądź przeczytać wiadomości, wystarczy, że weźmiesz telefon do ręki i załatwisz swoje sprawy. Nie wszyscy jednak jesteśmy tego świadomi i wciąż wielu z nas nie posiada darmowego antywirusa na telefonie, ponieważ wydaje się nam, że problem złośliwego oprogramowania nas nie dotyczy.

Telefon komórkowy to dzisiaj bardzo cenne źródło informacji dla przestępców, którzy za ich pośrednictwem mają dostęp nie tylko do Twoich danych, ale również do danych Twoich znajomych. Wystarczy dostać się do jednego systemu, a droga do kolejnych jest banalnie prosta. Hakerzy korzystają z coraz skuteczniejszych i bardziej zaawansowanych metod, doskonale radzą sobie ze słabymi zabezpieczeniami i potrafią odnaleźć słabe punkty, jak telefony bez antywirusa.

W jaki sposób może dojść do zainfekowania smartfona? W taki sam, jak dzieje się to w przypadku komputera stacjonarnego i laptopa. Użytkownicy klikają w linki prowadzące do instalacji wirusa na urządzeniu, a także otwierają zainfekowane pliki w mailach. To właśnie antywirus na Android czy każdy inny system operacyjny może uchronić Cię przed skutkami takich działań. Wyraźnie zmniejsza on ryzyko przedostania się do urządzenia złośliwego oprogramowania. Nie wszystkie jednak antywirusy spełniają swoją funkcję. Nie oznacza to jednak, że każdy darmowy program antywirusowy jest złym wyborem. Są takie, które stanowią naprawdę solidną tarczę ochronną.

Antywirus na Android

Avira Antivirus 2020 – Virus Cleaner & VPN. Najlepszy program antywirusowy na Androida?

Jest to jeden z lepszych mobilnych programów antywirusowych, jakie są dostępne na rynku. W tym roku pojawił się w nowej, jeszcze lepszej odsłonie. Jest grupa specjalistów, którzy zgodnie twierdzą, że jest to najlepszy program antywirusowy na Androida. Jakie są podstawy, żeby tak sądzić? Przede wszystkim prawie 100% skuteczność skanera antywirusowego, która została wielokrotnie potwierdzona testami AV-TEST. Co potrafi Avira Antivirus 2020 – Virus Cleaner & VPN?

Wyszukuje adware, skanuje pamięć zewnętrzną oraz wszystkie pliki znajdujące się na urządzeniu, dodatkowo wyszukuje riskware i niechciane aplikacje. Co więcej, sam decydujesz kiedy system jest skanowany, możesz zrobić to ręcznie lub też ustawić harmonogram skanowania. Jest też wiele dodatkowych opcji oferowanych przez ten program antywirusowy for free. Możemy skorzystać z narzędzia ochrony tożsamości, które odpowiada za monitoring poczty elektronicznej, czy też blokowania dostępu do aplikacji.

Avira Antivirus 2020 – Virus Cleaner & VPN w wersji darmowej nie ma jednak wszystkich funkcji? Czego w niej nie znajdziemy? Skanera stron internetowych, ochrony aparatu i mikrofonu, ale to i tak wystarczająco dużo, aby zapewnić systemowi bardzo dobrą ochronę.

Bitdefender Antivirus Free – wersja darmowa i płatna

Trzeba przyznać, że Bitdefender stworzył naprawdę bardzo dobry darmowy antywirus na telefon, który jest też dostępny w płatnej wersji rozszerzonej. Wyróżnia się technologią skanowania w chmurze, a także bardzo prostym w obsłudze, intuicyjnym interfejsem. Jest to antywirus na Android, w którym postawiono na prostotę i to okazało się jego największym atutem.

Posiada podstawowe funkcje, które są wystarczające, aby zapewnić telefonowi dobrą ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem i hakerskimi atakami. W darmowej wersji Bitdefender Antivirus Free skanuje tylko aplikacje i ich aktualizacje w poszukiwaniu szkodliwych programów. Inne możliwości są dostępne tylko po wykupieniu płatnej rozszerzonej wersji. Ma to jednak swoje zalety. Ten program antywirusowy praktycznie w ogóle nie obciąża systemu i tym samym nie wpływa negatywnie na czas pracy urządzenia oraz jego jakość.

Skuteczny, darmowy antywirus na Android Avast Antywirus 2020

Firmy Avast nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jest to jeden z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych antywirusów na tablety i komputery stacjonarne. Mobilna jego wersja Avasta również ma wiele do zaoferowania. Darmowy program antywirusowy Avast Antywirus darmowy 2020 charakteryzuje się wysokim poziomem wykrywania zagrożeń i czytelnym interfejsem, z obsługą którego poradzi sobie nawet osoba bez wiedzy na temat oprogramowania. Skanuje sieć, pliki i aplikacje, usuwa też zbędne dane z pamięci urządzenia. Ciekawymi funkcjami są też Magazyn zdjęć i Oszczędzanie energii.

Darmowe programy antywirusowe na telefon to bezpłatna ochrona przed utratą danych oraz zainfekowaniem komputera. Coraz lepsze programy antywirusowe dostępne w bezpłatnej wersji, oferują bardzo skuteczną i dobrą ochronę. Nie zawsze potrzebujemy płatnego programu, aby zadbać o zawartość swojego smartfona.

najpopularniejsze

Abonament w biznesie

16/01/2020

czytaj

Polecenie znajomych – zarabiaj na swojej sieci.

27/08/2019

czytaj

Bonus krajowy - czyli jak dbamy o to, abyś nie przepłacał.

27/08/2019

czytaj