A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

NOWINKI

Ranking 5 najlepszych aplikacji wspierających zdrowy styl życia

2020/06/30
fitatu

Ranking 5 najlepszych aplikacji wspierających zdrowy styl życia

Wielu badaczy twierdzi, że smartfony mają negatywny wpływ na życie naszego społeczeństwa, w szczególności na ludzi młodych. Swoje opinie argumentują zbyt długim czasem spędzonym przed ich ekranami. Przekłada się to w ich rozumieniu na zaburzenia w kontaktach społecznych, jednak obecność telefonów w naszym życiu ma też swoje pozytywne aspekty. Są takie aplikacje, które ułatwiają nam utrzymanie lub osiągnięcie dobrej formy, kondycji i zgrabnej sylwetki. Przygotowaliśmy ranking 5 najlepszych aplikacji, które wspierają zdrowy styl życia użytkowników smartfonów. Może warto potraktować te urządzenia z nieco większym zrozumieniem i docenieniem ich możliwości?

Najlepsze aplikacje – liderem Endomondo?

Endomondo to aplikacja znana praktycznie każdemu. Nie trzeba prowadzić zdrowego stylu życia, żeby wiedzieć, jakie jest jej przeznaczenie i funkcjonalności. Czy Endomondo zasługuje na pozycję lidera w rankingu aplikacji, ułatwiających utrzymanie formy i zdrowia? Na pewno jest jedną z najlepszych, jeżeli chodzi o rejestrowanie aktywności fizycznych i kontrolę postępów treningowych. Endomondo jest godne polecenia osobom, które uprawiają sport lub mają w planach zwiększyć swoją aktywność. Monitoruje nasze trening, niezależnie od tego, jaki sport uprawiamy. Możemy biegać, jeździć na rowerze, pływać, robić trening fitness lub po prostu spacerować (tak, to też się liczy do Twojego codziennego bilansu aktywności).

Zdrowy styl życia nie dotyczy tylko tego, co mamy na talerzu, niezwykle ważny jest ruch. Endomondo informuje nas o tym, jaki dystans przebiegliśmy lub przejechaliśmy, jak dużo kalorii spaliliśmy, a nawet jaką trasę dokładnie przebiegliśmy. Dowiadujemy się z niej o średniej prędkości biegu i różnicy wzniesień. To jednak nie wszystko, co potrafi ta jedna z najlepszych aplikacji dla aktywnych. Możesz porównywać swoje wyniki oraz kontrolować postępy. Masz dostęp do historii, a także wcześniej wyznaczonych celów.

Zdrowy styl życia z Fitatu

Z Endomondo dbasz o swoją formę i kontrolujesz aktywność fizyczną, natomiast z Fitatu masz większą świadomość tego, co jesz. Naszym zdaniem powinna znaleźć się ona w tym zestawieniu najlepszych aplikacji. Umożliwia ona monitorowanie codziennej diety. Wskazuje na kalorie konkretnych, wybranych przez nas produktów. Zanim jednak zaczniesz je liczyć, uzupełnij aplikację o niezbędne dane. Wprowadzasz do niej swój wzrost i wagę, układ i godziny posiłków. Wyznaczamy też swój cel, którym może być wymarzona waga – niektórzy chcą schudnąć, inni przytyć. Aplikacja zapyta nas ponadto o naszą aktywność fizyczną. Zdrowy styl życia to połączenie kilku składowych, w tym aktywności i diety. Tylko z takim zestawem zmiana nawyków i osiągnięcie celu są możliwe. W aplikacji wybieramy produkty, które zjedliśmy lub zjemy. Otrzymujemy dane na temat kalorii i składników odżywczych – białka, tłuszczu i węglowodanów.

Ranking aplikacji uzupełniliśmy o Fitatu z jeszcze jednego powodu. Jest to narzędzie, które możemy zintegrować z innymi aplikacjami, jak Endomondo czy Fitbit. Tym łatwym sposobem dobrze rozbudowany kalkulator żywieniowy połączymy z monitorem aktywności.
Ranking aplikacji – na trzeciej pozycji MyFitnessPal

MyFitnessPal to aplikacja, której nie mogło zabraknąć w zestawieniu tych najlepszych, wspierających zdrowy styl życia. Jej przeznaczenie jest takie samo jak Fitatu, narzędzia są godnymi siebie konkurentami. MyFitnessPal umożliwia nam lepszą kontrolę nad naszą codzienną dietą. Wiemy dzięki niej, ile kalorii dostarczyliśmy naszemu organizmowi i czy dzienny bilans białka się zgadza. Aplikacja na podstawie aktualnej wagi, założonych celów i odbytych aktywności wyliczy dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Zdrowy styl życia nie powinien bazować tylko na liczbach. Jednak jest to pewnego rodzaju punkt odniesienie, zwiększający szansę na uzyskanie idealnej sylwetki i dobrego samopoczucia. MyFitnessPal również zsynchronizujemy z Endomondo, tworząc kompletne narzędzie do zarządzania swoim zdrowym stylem życia. To najlepsze aplikacje, z których korzystają ludzie na całym świecie.

Zdrowy styl życia dzięki…wodzie! Hydro Coach

Wiele osób ma problemy z piciem odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia. Pijemy jej zdecydowanie za mało. Wraz ze wzrostem aktywności zwiększa się nasze zapotrzebowanie na wodę. Jeżeli nie zaspokoimy pragnienia organizmu, będzie się on odwadniał. Kontroli ilości wypijanej wody sprzyja aplikacja Hydro Coach. Zdrowy styl życia musimy zawsze kojarzyć z właściwie nawodnionym organizmem. Polecana przez nas aplikacja przypomni Ci o konieczności wypicia kolejnej szklanki wody. Będzie to robiła o każdej przez Ciebie wyznaczonej godzinie. Ponadto, pokaże Ci, jak dużo już wody wypiłeś i jaki jest to proces Twojego dziennego zapotrzebowania.

Zdrowe przepisy

Ranking aplikacji wspierających nasz zdrowy styl życia zamykają Zdrowe Przepisy. Dietę kojarzymy z ograniczeniami, mało wyrazistym jedzeniem „bez smaku”, potrawami, które nam nie smakują. Tak naprawdę dieta to nie tylko zielona sałata i kasza gryczana. Aplikacja Zdrowe Przepisy udowadnia, że można jeść zdrowo i smacznie. Znajdziesz w niej długą listę przepisów i inspiracji do wykorzystania na co dzień. Są to przepisy łatwe, składające się ze znanych wszystkim produktów. Wypróbuj i tym samym pozwól sobie na lepsze poznanie zdrowych potraw.

Jak Wam się podoba 5 najlepszych aplikacji, które według nas pozwalają szybko osiągnąć postawione sobie cele? A może znacie jakieś inne narzędzia, wspierający zdrowy styl życia? Warto z nich korzystać, traktując smartfon jako swojego fit przyjaciela.

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc