Co zrobić, gdy sieć komórkowa jest niedostępna?

Co zrobić, gdy sieć komórkowa jest niedostępna

Smartfony stały się nieodłączną częścią naszego życia. Pierwotnymi funkcjami telefonów komórkowych było prowadzenie rozmów i wysyłanie wiadomości tekstowych. Aktualnie te funkcje dawno przestały zaspokajać nasze potrzeby. Obecnie w tym małym urządzeniu mieści się m.in. nasz przenośny “komputer”, osobisty asystent, czy źródło kontaktu ze światem poprzez portale social mediowe. Tak wysoka aktywność wymaga od nas być “cały czas online”, za czym musi nadążyć nasza sieć komórkowa. Co zrobić zatem, w przypadku gdy na naszym urządzeniu zobaczymy komunikat “sieć komórkowa jest niedostępna”? Oto kilka porad i rozwiązań.

Spis treści

Zamów przez telefon

Zacznijmy od początku – jak działa sieć komórkowa?

Sieć komórkowa jest dla nas niezbędnym elementem życia. Wykorzystujemy ją do łączności bezprzewodowej z całym światem. Przybliżmy jednak jej funkcjonowanie.

Sieć komórkowa to infrastruktura telekomunikacyjna. Działa w oparciu o zasięg stacji bazowej, która umożliwia, by nasz telefon komórkowy wykonywał bezprzewodowe połączenia z innymi urządzeniami. Sieć komórkowa, chcąc zapewnić bezproblemowy zasięg, musi pokryć dany obszar wspomnianymi już stacjami bazowymi, najlepiej w taki sposób, by ich pola na siebie nachodziły. Dzięki takiemu rozwiązaniu telefon wybierze tę stację, która zapewnia najsilniejszy zasięg (jest najbliżej jego położenia) i przetworzy głos na sygnał elektryczny. Ten z kolei dotrze na falach radiowych do drugiego telefonu, gdzie ponownie zostanie zamieniony na słyszany przez nas dźwięk. 

Jak, jednak sprawdzić zasięg wybranej sieci komórkowej? Najprostszym i tym samym najbardziej czytelnym rozwiązaniem, np. dla sieci lajt mobile jest Mapa Zasięgu. Kiedy wybierasz sieć lajt mobile masz gwarancję najlepszego zasięgu (korzystamy z infrastruktury sieci Plus), jednocześnie z gwarancją najniższej ceny za abonament.

Ciekawostka: Pierwsza sieć komórkowa powstała w Sztokholmie. Jej zasięg obejmował zaledwie 100 osób!

Sieć komórkowa jest niedostępna – główne przyczyny

Sieć komórkowa jest niedostępna, co oznacza: brak zasięgu i brak kontaktu z bliskimi. To największa zmora XXI w. Całe szczęście nie jest to bardzo częsty błąd, ale gdy się pojawi, szukamy jak najszybszego sposobu rozwiązania awarii. Komunikat “sieć komórkowa jest niedostępna” wciąż wzbudza w nas niepokój, jednak zdradzimy Wam kilka przyczyn i metod jak sobie z tym problemem poradzić.

Chcesz poznać naszą ofertę?
Wyślij formularz!

Oddzwonimy i pomożemy ci wybrać najlepszą ofertę!

1. Sieć komórkowa jest niedostępna – nieprawidłowe działanie karty SIM

Częstym problemem jest nieprawidłowe działanie karty SIM. W takim przypadku zalecamy wyjąć kartę SIM z gniazda, wyczyścić je i ponownie włożyć kartę.

2. Sieć komórkowa jest niedostępna – tryb sieci

Każdy operator używa konfiguracji do korzystania z sieci, sprawdź w ustawieniach czy działa w Twoim telefonie posiada ona tryb automatyczny.
Ścieżka do sprawdzenia Twojego trybu sieciowego:
Ustawienia → Ustawienia połączeń / Sieć komórkowa → Transfer danych / Preferowany tryb sieci → LTE / WCDMA / GSM automatycznie

3. Sieć komórkowa jest niedostępna – ustawienia sieci

Szybkim, łatwym i najczęstszym sposobem na naprawienie błędu niedostępności sieci komórkowej jest resetowanie ustawień sieciowych. Żeby wykonać tę czynność wystarczy, że wejdziesz w Ustawienia → Ogólne → Resetuj ustawienia sieciowe.

4. Sieć komórkowa jest niedostępna – roaming

Podróżując poza granice państwa niezbędne jest włączenie roamingu. Uwaga, jeżeli zapomnimy o nim po powrocie do kraju może spowodować, to wystąpienie błędu “sieć komórkowa jest niedostępna”, więc warto pamiętać o wyłączeniu tej usługi.

5. Sieć komórkowa jest niedostępna – sygnał sieci komórkowej

W niektórych miejscach sygnał i zasięg nie jest najlepszy, zwykle są to małe i mniej znane miejsca, w których nie ma tak licznych stacji bazowych. W takim przypadku wina nie leży ani po stronie urządzenia, ani karty SIM, a jedynie po stronie operatora sieci komórkowej. Dzięki temu, że lajt mobile korzysta z infrastruktury sieci Plus, oferuje swoim klientom pewne źródło zasięgu, które indywidualnie można sprawić dzięki Mapie Zasięgu.

727 701 727

Zamów przez telefon

To nie koniec świata!

Możliwości technologiczne oferowane przez operatorów sieci komórkowych wpływają na jakość usługi. Jeśli szukamy najlepszej sieci komórkowej, zwracamy uwagę nie tylko na cenę abonamentu, ale także na ilość dostępnego pakietu internetu mobilnego oraz samą jakość i komfort użytkowania. Stawiając na pierwszym miejscu swoich użytkowników, sieć komórkowa lajt mobile nie zna słowa “kompromis”. Jako lajt mobile wykorzystujemy infrastrukturę sieci Plus, dostarczając najlepszy zasięg, a tym samym minimalizując, możliwość wystąpienia komunikatu “sieć komórkowa jest niedostępna”. Nie utrzymujemy punktów stacjonarnych, ani celebrytów, którzy promują sieć bo nasze ceny za najtańszy abonament i internet mobilny same się bronią. Dodatkowo stawiamy na komfort, dzięki czemu w lajt mobile wszystko załatwisz online. Jeśli więc pojawią się u Ciebie jakiekolwiek pytania albo wystąpi awaria Twojej sieci komórkowej, możesz śmiało do nas pisać lub dzwonić, a my zrobimy wszystko, byś nie musiał się więcej martwić o komunikat “sieć komórkowa jest niedostępna”, ponieważ wiemy jak nikt inny jak ważne jest bycie online.

Dodatkowo, w lajt mobile została uruchomiona wifi calling, która zapewnia użytkownikom możliwość dzwonienia przez internet po połączeniu do W-Fi bez konieczności połączenia z siecią.

UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

Zadzwoń do Konsultanta Biznesowego: 727727187

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto