Smartwatch dla dziecka – co powinienem wiedzieć przed zakupem?

Smartwatch dla dziecka - jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

Większość smartwatchy nie wymaga karty SIM, ponieważ łączą się z telefonem, zwykle przez Bluetooth i dzięki temu uzyskują dostęp do sieci komórkowej. Jeśli jednak chcesz wyposażyć swoją pociechę w smartwatch dla dziecka obsługujący GPS, dzięki czemu możesz go używać jako modułu do śledzenia lokalizacji, to będziesz potrzebować karty SIM. Smartwatche z kartami SIM mogą łączyć się z GSM, LTE lub innymi sieciami, a także mogą oferować ograniczone możliwości wykonywania połączeń lub wysyłania SMS-ów, aby pomóc Ci pozostać w kontakcie z dziećmi.

Spis treści

Smartwatch dla dziecka - typowe funkcje

Każdy smartwatch, podobnie jak zegarek na rękę, będzie działał jak zegar, ale specyficzne funkcje wykraczające poza to znacznie go odróżniają od tradycyjnych zegarków. Monitorowanie kondycji było dużym motorem sprzedaży smartwatchów, więc w praktycznie każdym modelu można spodziewać się funkcji, takich jak krokomierz, śledzenie celów fitness i przypomnienia o braku aktywności, niezależnie od tego, czy smartwatche mają kartę SIM i GPS. Funkcje te mogą oferować dodatkową wartość wykraczającą poza Twoje pragnienie zapewnienia dziecku bezpieczeństwa i sprawienia, by korzystanie z urządzenia było dla nich przyjemniejsze.

Podczas gdy większość smartwatchy działa jako towarzysze smartfona, to te z kartą SIM mogą również działać jako samodzielne urządzenia. Może to być bardzo ważne, jeśli chcesz zapewnić dziecku sposób komunikowania się bez oferowania mu pełnego dostępu do Internetu, na jaki pozwalają telefony, ze wszystkimi zagrożeniami, jakie mogą ze sobą nieść. Dobrym sposobem na zachęcenie ich do zastanowienia się nad bezpieczeństwem osobistym może być smartwatch dla dziecka.

Niektóre smartwatche mają też aparaty. Wiele z nich ma aplikacje lub gry rozrywkowe i edukacyjne. Chociaż dzieci mogą uwielbiać te aplikacje, wiele zegarków, które je obsługują, nie ma karty SIM ani obsługi GPS, więc nie są w stanie pomóc Ci śledzić dziecka. Aby w pełni wykorzystać smartwatch dla dziecka jako lokalizator, potrzebna Ci będzie karta SIM do GPS.

Większość smartwatchy dla dorosłych (takich jak Apple Watch) oferuje możliwość wykonywania i odbierania połączeń, wysyłania wiadomości, a nawet strumieniowego przesyłania muzyki, ale nie są tanie. Muszą być również podłączone do smartfona, aby oferować pełną funkcjonalność. Jeśli szukasz smartwatcha, który zapewni śledzenie lokalizacji Twojego dziecka, będziesz potrzebować czegoś dostosowanego do tego celu i bardziej przystępnego cenowo.

Na szczęście istnieje wiele inteligentnych zegarków zaprojektowanych specjalnie dla dzieci. Wiele z nich oferuje śledzenie kondycji, różne aplikacje i funkcje, które pomagają monitorować dziecko oraz aplikacje, które mają na celu edukację dzieci, a nawet zachęcanie ich do wykonywania obowiązków domowych. Większość z nich ma również aplikacje i gry przeznaczone wyłącznie do rozrywki.

Smartwatch dla dziecka - funkcje, których rodzice powinni szukać

Pamiętaj, jeśli chcesz korzystać ze smartwatcha, aby mieć pewność, że nigdy nie będziesz musiał martwić się o utratę swojego maleństwa, musisz wybrać smartwatch z kartą SIM i obsługą GPS, ale opłaca się wybrać urządzenie, które Twoje dziecko będzie chciało nosić lub może się okazać, że jest wygodnie „zgubiony” lub pozostawiony.

Geofencing jest szczególnie przydatną funkcją dla rodziców, ponieważ pozwala zdefiniować obszar i ostrzega, jeśli dziecko przekroczy jego parametry. Warto też pomyśleć o smartwatchu, który pozwoli na kontakt z dzieckiem i odwrotnie. Jeśli wiesz, że mogą się z Tobą skontaktować za pomocą kilku dotknięć, jeśli wpadną w kłopoty, to żadne z Was nie musi się tak bardzo martwić, ale do tego rodzaju rozwiązać niezbędna będzie karta SIM dla dziecka.

Pozostałe przydatne funkcje, którymi zwykle dysponuje smartwatch dla dziecka:

 1. Powiadomienia: Smartwatch dla dziecka może odbierać powiadomienia z połączonego smartfona, co pozwala dziecku otrzymywać wiadomości tekstowe, połączenia telefoniczne i inne powiadomienia.
 2. Tryb SOS: Często smartwatch dla dziecka ma wbudowany przycisk SOS, który umożliwia dziecku natychmiastowe powiadomienie rodziców w razie potrzeby pomocy.
 3. Strefy bezpieczeństwa: Rodzice mogą ustawić strefy bezpieczeństwa na mapie, które określają obszary, w których dziecko może się poruszać. Jeśli dziecko wyjdzie poza te strefy, rodzice otrzymają powiadomienie.
 4. Kalendarz i alarmy: Zegarki mogą mieć wbudowany kalendarz i alarmy, które pomagają dziecku organizować swoje codzienne zadania i obowiązki.
 5. Monitor aktywności: Niektóre smartwatche dla dzieci mają wbudowane funkcje monitorowania aktywności fizycznej, takie jak krokomierz, licznik kalorii itp.

 

Chcesz poznać naszą ofertę? Zamów kontakt!

Oddzwonimy i pomożemy ci wybrać najlepszą ofertę!

Karta SIM dla dziecka - którą wybrać?

Karta SIM dla dziecka musi mieć niezawodny zasięg. Zatem przed zakupem oferty musisz sprawdzić zasięg sieci operatora. W lajt mobile działamy na zasięgu sieci Plus, a zasięg sieci można sprawdzić na naszej stronie internetowej

Smartwatch dla dziecka z kartą SIM wykorzystuje do działania sieci komórkowe. Obecnie może to oznaczać dostęp do sieci 2G, 3G, 4G LTE lub nawet 5G (drugiej, trzeciej, czwartej lub piątej generacji). Przed zakupem smartwatcha koniecznie sprawdź, czy będziesz w stanie uzyskać sygnał w swojej okolicy i u wybranego dostawcy. 

Sprawdź ofertę lajt mobile na internet mobilny, bez którego smartwatch dla dziecka nie będzie mógł się obyć!

Smartwatch dla dziecka zwykle korzysta z karty Nano SIM lub karty micro SIM. W większości przypadków zamówienie jest bezpłatne, ale aby aktywować je w sieci komórkowej, musisz zarejestrować się w abonamencie. Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli musisz wyjąć kartę SIM zegarka z gniazda i nigdy nie wkładaj jej na siłę. W lajt mobile oferujemy plany rodzinne i plany tylko na kartę SIM. 

Podczas gdy dorosły użytkownik może oczekiwać, że jego smartwatch będzie strumieniował muzykę lub używał go do przeglądania sieci, dzieci są mniej skłonne, wic zwykle smartwatch dla dziecka nawet nie oferuje takich opcji. Oznacza to, że wymagania dotyczące danych prawdopodobnie będą niskie. Po prostu upewnij się, że aplikacje i gry są pobierane, oprogramowanie jest aktualizowane, a zdjęcia przesyłane w domu po podłączeniu do sieci Wi-Fi. Upewnij się też, że wiesz, jak sprawdzić saldo na zegarku GPS, aby uniknąć wyczerpania danych, gdy dziecko jest poza domem.

Smartwatch dla dziecka a kompatybilność z innymi urządzeniami

Istnieje wiele innych opcji dostępnych na rynkach, takich jak Allegro, Amazon i eBay, ale zawsze dokładnie sprawdź specyfikacje przed zakupem i uważaj na tanie urządzenia z Chin, które mogą nie być kompatybilne z polskimi operatorami. Warto przeczytać powiązane recenzje i upewnić się, że wybrany produkt ma pożądaną kompatybilność.

Jeżeli kupujesz smartwatch dla dziecka, ważne jest, aby sprawdzić, czy jest odblokowany dla każdego operatora lub ograniczony. Jeśli kupiłeś już bezpośrednio od operatora sieci, smartwatch może być zablokowany dla innego operatora. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem będzie wysłanie wiadomości do obecnego operatora z prośbą o kod odblokowujący smartwatch dla dziecka. 

Zamów przez telefon swój abonament telefoniczny

Ranking 2023 - smartwatch dla dziecka z kartą SIM

Przygotowaliśmy i sprawdziliśmy 5 modeli, które często można spotkać w rankingach. Wybraliśmy najlepsze propozycje, które ułatwią Ci wybór smartwatcha dla Twojego dziecka.

 • 1 miejsce Garett Kids Cute
  cena: ok. 400,00 zł
 • 2 miejsce Forever Look Me KW-500 GPS
  cena: ok. 300,00 zł
 • 3 miejsce Garett Kids Cute Plus
  cena: ok. 700,00 zł
 • 4 miejsce TCL Family Watch MT40X
  cena: ok. 440,00 zł
 • 5 miejsce Forever SeeMe2 KW-310
  cena ok. 200,00 zł

Przewodnik po tym, jak najlepiej wykorzystać smartwatch dla dziecka

Po przejrzeniu modeli smartwatchów, aby znaleźć ten, który najlepiej pasuje do Twojego dziecka i podjęciu decyzji, z którego operatora będziesz korzystać, musisz skonfigurować aplikację, aby móc śledzić swoje dziecko i określać bezpieczne strefy. Najlepszym wyborem do tego celu jest aplikacja Find My Kids – nie tylko zobaczysz aktualną lokalizację dziecka, ale także otrzymasz powiadomienia o miejscach, które odwiedza i posłuchasz, co je otacza.

Często zadawane pytania

Poniżej przetoczyliśmy parę przykładów pytań najczęściej przez Was zadawanych. Jeśli jednak jakieś dodatkowe się pojawią, śmiało skontaktuj się z nami!

Czy smartwatch dla dziecka potrzebuje karty SIM?

Tak, jeśli działa przez sieć komórkową lub wieże komórkowe w celu ustalenia lokalizacji właściciela.

Czy mogę używać dowolnych kart SIM do smartwatcha?

Nie, różne modele mają różne wymagania co do kart, głównie dotyczy to ich wielkości.

Jakiej karty SIM potrzebujesz do smartwatcha dla dziecka?

Jeśli nie kupiłeś jeszcze karty SIM do swojego smartwatcha, musisz to zrobić, zanim urządzenie będzie mogło wykonywać lub odbierać połączenia lub wiadomości. Kupując kartę SIM do smartwatcha dla dzieci, musisz wiedzieć, że nie wszystkie są takie same. W rzeczywistości istnieją trzy główne typy: standardowe, mikro i nano. Każdy typ ma inny rozmiar i nie są ze sobą kompatybilne. Oznacza to, że jeśli kupisz niewłaściwy typ, nie tylko nie będzie działać; nie zmieści się nawet w twoim zegarku.

Pamiętaj, że zegarki Apple wymagają zupełnie innej karty SIM, zwanej eSIM. Zamiast być oddzielną kartą, eSIM jest wbudowany bezpośrednio w zegarek.

W celu doboru odpowiedniej karty SIM skontaktuj się z naszą infolinią. Nasi konsultanci chętnie pomogą Ci w doborze odpowiedniej oferty do zegarka.

Ile kosztuje karta SIM do smartwatcha?

Karty SIM do zegarków dziecięcych są stosunkowo tanie, ale ich ceny mogą się różnić. Ceny w lajt mobile zaczynają się już od 10,00 zł, ale sam musisz zdecydować, która oferta będzie dla Ciebie najlepsza. 

UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

Zadzwoń do Konsultanta Biznesowego: 727727187

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto