Wyjeżdżasz do innego kraju? Wszystko co musisz wiedzieć, żeby mieć internet za granicą

Wszystko co musisz wiedzieć, żeby mieć internet za granicą

Przed wyjazdem za granicę musisz pamiętać nie tylko o zabraniu stroju kąpielowego czy olejku do opalania, ale również o zabezpieczeniu siebie i swoich bliskich, ponieważ możesz narazić się na ogromne koszty związane z brakiem ubezpieczenia lub korzystaniem z Internetu.

Często pytacie o internet za granicą. Jakie w związku z nim związane są koszty i jak uruchomić czy wyłączyć usługę. W tym artykule przedstawimy niezbędne informacje jak nie przepłacić za internet za granicą.

Spis treści

Chcesz mieć internet za granicą? Włącz roaming

Oczywistą sprawą jest, że jeżeli chcemy mieć internet za granicą, to włączenie usługi roamingowej jest niezbędne. Przed rozpoczęciem korzystania z roamingu, pamiętaj, że może on działać na dwa sposoby:

  • Roam like at home – dotyczy usług w Unii Europejskiej. Po uruchomieniu roamingu za granicą możesz korzystać z połączeń, SMS-ów, MMS-ów zgodnie z Twoją ofertą abonamentową lub na kartę. Jeśli chodzi o internet za granicą, działa to podobnie, jednak każdy operator może mieć swoje zasady, dlatego przed wyjazdem sprawdź, ile GB możesz wykorzystać w roamingu w Unii Europejskiej. 
  • Polityka uczciwego korzystania – dotyczy usług w Polsce i w Unii Europejskiej. Polityka uczciwego korzystania została opracowana przez Unię Europejską, aby „ochronić” operatorów przez nadużywaniem roamingu w UE. Twój operator ma prawo analizować statystyki wykorzystania numeru w UE i w kraju. Jeśli okaże się, że większość ruchu wykorzystujesz poza granicami kraju, spodziewaj się doliczenia odpowiednich opłat.

Pamiętaj, aby przed wyjazdem zajrzeć do swojej oferty, ponieważ każdy operator może mieć inny cennik i inne dodatkowe koszty na internet za granicą. Ważne jest również to, że roaming działa wyłącznie w UE. Poza nią musisz liczyć się z dużo wyższymi opłatami za połączenia czy internet za granicą. Dlatego upewnij się, że kraj, do którego jedziesz należy do UE!

Internet za granicą dla usług abonamentowych w lajt mobile

Internet za granicą – włączanie usługi

Usługa roamingu na usługi głosowe jest uruchamiana automatycznie. Usługa roamingu na internet za granicą wymaga manualnego włączenia i będzie on aktywny do momentu, gdy zgłosisz dyspozycję o ewentualne wyłączenie.

Internet za granicą możesz mieć dzięki dodatkowym pakietom, które możesz uruchomić w Panelu Klienta lub dzwoniąc na infolinię 727 700 700. Dostępne pakiety na internet za granicą sprawdzisz tutaj.

Internet za granicą – ile GB mogę wykorzystać w ramach abonamentu?

Informacje o liczbie dostępnych GB w roamingu UE w ramach posiadanego planu taryfowego, znajdziesz w dokumencie Limit roamingowy na transmisję danych w Strefie 1, który znajduje się w zakładce DokumentyWystarczy, że znajdziesz wysokość opłaty abonamentowej, jaką obecnie płacisz w lajt mobile i dla której wskazano właściwy pakiet GB w roamingu UE. Pomoc możesz także uzyskać na czacie lajt mobile lub pisząc wiadomość na adres: info@lajtmobile.pl.

Para korzystająca z internetu za granicą

Chcesz się dowiedzieć więcej o usłudze internet za granicą? Przejdź do podstrony Roaming i pakiety.

Internet za granicą dla usług na kartę w lajt mobile

Internet za granicą – włączanie usługi na kartę

Usługa roamingu na transfer danych poza granicami kraju nie jest dostępna dla Użytkowników usługi na kartę. Jeżeli chcesz mieć internet za granicą sugerujemy korzystanie z usług lokalnego operatora lub korzystania z dostępnych sieci Wi-Fi.

UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

Cenimy twoją prywatność!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka cookies

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto