Wyjeżdżasz do innego kraju? Wszystko co musisz wiedzieć, żeby mieć internet mobilny za granicą

Wszystko co musisz wiedzieć, żeby mieć internet za granicą

Przed wyjazdem za granicę musisz pamiętać nie tylko o zabraniu stroju kąpielowego czy olejku do opalania, ale również o zabezpieczeniu siebie i swoich bliskich, ponieważ możesz narazić się na ogromne koszty związane z brakiem ubezpieczenia lub korzystaniem z internetu mobilnego.

Często pytacie o internet mobilny za granicą. Jakie w związku z nim związane są koszty i jak uruchomić czy wyłączyć usługę. W tym artykule przedstawimy niezbędne informacje jak nie przepłacić za internet mobilny za granicą i oferty internetu mobilnego.

Spis treści

Chcesz mieć internet mobilny za granicą? Włącz roaming

Oczywistą sprawą jest, że jeżeli chcemy mieć internet mobilny za granicą, to włączenie usługi roamingowej jest niezbędne. Przed rozpoczęciem korzystania z roamingu, pamiętaj, że może on działać na dwa sposoby:

Roam like at home

Dotyczy usług w Unii Europejskiej. Po uruchomieniu roamingu za granicą możesz korzystać z połączeń, SMS-ów, MMS-ów zgodnie z Twoją ofertą abonamentową lub na kartę. Jeśli chodzi o internet mobilny, działa to podobnie, jednak każdy operator może mieć swoje zasady, dlatego przed wyjazdem sprawdź, ile GB możesz wykorzystać w roamingu w Unii Europejskiej. 

Polityka uczciwego korzystania 

Dotyczy usług w Polsce i w Unii Europejskiej. Polityka uczciwego korzystania została opracowana przez Unię Europejską, aby „ochronić” operatorów przez nadużywaniem roamingu w UE. Twój operator ma prawo analizować statystyki wykorzystania numeru w UE i w kraju. Jeśli okaże się, że większość ruchu wykorzystujesz poza granicami kraju, spodziewaj się doliczenia odpowiednich opłat.

Pamiętaj, aby przed wyjazdem zajrzeć do swojej oferty, ponieważ każdy operator może mieć inny cennik i inne dodatkowe koszty na internet za granicą. Ważne jest również to, że roaming działa wyłącznie w UE. Poza nią musisz liczyć się z dużo wyższymi opłatami za połączenia czy internet mobilny za granicą. Dlatego upewnij się, że kraj, do którego jedziesz należy do UE!

Internet za granicą dla usług abonamentowych w lajt mobile

Oferta lajt mobile internetu mobilnego jest niezwykle korzystna. W pakiecie za 39,99 zł/mies. otrzymujesz aż 100 GB internetu z dodatkowym pakietem 200 GB do wykorzystania w nocy. Pakiet internetu od lajt mobile możesz mieć w technologii 5G i internet lte. Pakiet danych 100/200 GB zadowoli każdego, nawet najbardziej wymagającego użytkownika sieci.

>> Sprawdź, czym lajt mobile może Cię zaskoczyć w ofercie internetowej.

Chcesz poznać naszą ofertę? Zamów kontakt!

Oddzwonimy i pomożemy ci wybrać najlepszą ofertę!

Internet mobilny za granicą – włączanie usługi

Usługa roamingu na usługi głosowe jest uruchamiana automatycznie. Usługa roamingu na internet mobilny za granicą wymaga manualnego włączenia i będzie on aktywny do momentu, gdy zgłosisz dyspozycję o ewentualne wyłączenie.

Internet mobilny za granicą możesz mieć dzięki dodatkowym pakietom, które możesz uruchomić w Panelu Klienta lub dzwoniąc na infolinię 727 701 727.

Internet mobilny za granicą – ile GB mogę wykorzystać w ramach abonamentu?

Informacje o liczbie dostępnych GB w roamingu UE w ramach posiadanego planu taryfowego, znajdziesz w dokumencie Limit roamingowy na transmisję danych w Strefie 1, który znajduje się w zakładce Dokumenty

Wystarczy, że znajdziesz wysokość opłaty abonamentowej, jaką obecnie płacisz w lajt mobile i dla której wskazano właściwy pakiet GB w roamingu UE. Pomoc możesz także uzyskać na czacie lajt mobile lub pisząc wiadomość na adres: info@lajtmobile.pl.

Chcesz się dowiedzieć więcej o usłudze “internet za granicą”? Przejdź do podstrony Roaming i pakiety. Jeżeli natomiast zamierzasz dopiero zamówić internet mobilny i szukasz odpowiedniej oferty, to sprawdź nasz ranking – znajdziesz tam najlepsze oferty internetu mobilnego i szczegóły oferty od innych operatorów.

Internet mobilny za granicą dla usług na kartę w lajt mobile

Usługa roamingu na transfer danych poza granicami kraju nie jest dostępna dla Użytkowników usługi na kartę. Jeżeli chcesz mieć internet mobilny za granicą sugerujemy korzystanie z usług lokalnego operatora lub korzystania z dostępnych sieci Wi-Fi.

727 701 727

Zamów przez telefon

Zamów przez telefon

UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

Zadzwoń do Konsultanta Biznesowego: 727727187

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto